Wpis z mikrobloga

@FabianBlendzior: tylko że w Polsce zarabiają 7,1k zł już nie płacisz tyle podatków jak na płacy minimalnej w Polsce.
Netto jest to ok 5100 zł wg numbeo musisz zarabiać jakieś 2030 eruo żeby żyć na podobnym poziomie mieszkając w Poznaniu i porównując mieszkanie w Kolonii.
numbeo
W Niemczech musisz zarabiać 3200 Euro brutto żeby w 1. Klasie podatkowej tyle dostać.
@iredbox: to jak ci tyle zabierają to może zagłosuj na partie która #!$%@? tym najbogatszym. Mało tu programistów którzy na b2b siedzą udają firmy i płacą jakieś 15-20% podatku zarabiają 15k?
Nir powinnes płacić mniej niż bogaty procentowo? Bo szczerze czy zarabiam 15 czy 20 k na rękę to nie jestem bardziej szczęśliwy. Tak samo badania to potwierdzają.
@KEjAf: wg banków jesteś milionerem jak twoje assets są warte milion. Pod definicje assets bierze się wszystko co jest w miarę szybko do sprzedania czytaj maksymalnie kilka dni. Wiec mieszkanie, samochód to raczej nie assets. Chociaż samochód już bardziej. Waluta, złoto, papiery wartościowe, towar w obrocie na giełdzie.
Do tego dochodzi że jak mieszkasz w tym mieszkaniu to nie bierze się go pod uwagę bo jest Ci stałe potrzebne.
Mogę się
@Der_urologe: o czym ty mowisz? napisalem zeby zabierali najbogatszyma a mi nie? Jestem całkowicie inengo zdania, nie powinni zabierać aż tyle.
#!$%@? mnie obchodza bombelki i ludzie ktorzy nie chca isc do roboty. A propaganda pisu że 7k na miesiac to jestes bogacz, proszę cię. Nie jestem szczesliwy tylko dlatego ze czytam takie #!$%@? Pisu
@iredbox: czyli chcesz żeby nikomu nie zabierali.

A kraj będzie się finansowal z czego?
Jakbyś się wczytal to byś może wiedział że w Polsce jest od pewnego poziomu regresywny podatek dochodowy i powiększa się pułap między bogatymi a biednym. W Polsce przepaść między bogatymi a biednym już jest prawie taka jak w USA biorąc pod uwagę badania T. Piketty.
Czemu jesteś #!$%@? zarabiając 6k? Może bo bogaci zarabiają tyle w dzien
Nir powinnes płacić mniej niż bogaty procentowo? Bo szczerze czy zarabiam 15 czy 20 k na rękę to nie jestem bardziej szczęśliwy. Tak samo badania to potwierdzają.


@Der_urologe: To oddaj te 5 koła na cale społeczne. Ja na przykład czuję się bo mogę sobie pozwolić w życiu na więcej.
@Der_urologe: czy ja npisalem zeby nikomu nic nie zabierali? NIECH ZABIERAJA MNIEJ, GLUPI #!$%@? naucz sie czytac.

Podobaja ci sie wszystkoe podatki i opłaty? Podopba cie sie ze zabiejara z twojej wypłaty + od pracodawcy prawie 20 % na emeryturę którą juz zapowiadaja ze moze nie być? Z tych pieniedzy ktore mi zabieraja na emeryturę odłożone bede miał 500k. Pozniej #!$%@? mi znowu 17% podatku or tego. Rozumiesz ze masz coś
Ale regresywny podatek przez luki typu b2b dla 1 osobowej firmy, ryczałt na ZUS itd.


@Der_urologe: Tylko te jednoosobowe firmy nie będą korzystały tak z ZUSu na starość jak UoP, jak nie pracują to nie zarabiają, nie należą się im zasiłki, a L4 to jakieś śmieszne kwoty, o które nie opłaca się chodzić by to odbierać i na UoP by pracodawcy nie byli chętni tylu osób zatrudniać bo czasem w projektach
@Der_urologe: Moze gdyby to spoleczenstwo zaczelo od tego by miec mniej obciazen, a nie tylko DOSTAC to byloby lepiej. Takim wlasnie mozna DAC a potem ich #!$%@? zebylo na okruszki pod stolem. Oczywiscie w ich domysle #!$%@? trzeba tylko tych BOGACZY co maja niewiele wiecej od nich bo to zlodzieje i zarobasy.