Wpis z mikrobloga

Przychodzisz rano do #pracbaza w #umniewbarze i mówią Ci, ze gotujemy Kapustę z grochem. Jak kurde? ZNOWU? Przecież w tym tygodniu zrobiliśmy ponad 100 kg. Wczoraj się skończyła, a dzisiaj ponad 100 osób na wigiliach i jutro też. No jebla idzie dostać. Trzymajcie się tam wieczorem pod kołderkami ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tak wiec na gazach:
70l - wywar na pomidoroweczke
50l - ryz do pomidorówki
30l - kapusta kiszona do kapusty z grochem
30l - groch do kapusty z grochem
50l - kapusta biała do kapusty z grochem
24l - wywar grzybowy do grzybowej
15l - barszczyk czerwony
2x 30l (niewidoczne) - ziemniaki, cześć do kapusty z grochem, ale większość do obiadow.

Jakby ktoś był z Łodzi, albo zabłądził i trafił do tego miasta to niech wpadnie na obiad. Przyborowskiego 4. Dzisiaj czynne tylko do 15 bo Wigilie Firmowe...
#gotujzwykopem #kapustazgrochem
źródło: comment_g9aseTYBTOP9z4C1S0cCwQdPAKB3od98.jpg
  • 33
@KubaJam: ja #!$%@? ile żarcia ludzie to jednak jedzą. Takie pytanie dużo jedzenia się marnuje w takiej restauracji? Chodzi mi o to czy na przykład zdarza się tak ze nagotujecie 100 kg kapuchy czy jakiegoś bigosu i akurat nie zjedzą i trzeba wywalić. Czy dużo jedzenia ogólnie wywalacie? A jak coś wywalacie to gdzie normalnie do śmieci czy jakaś utylizacja czy może pracownicy biorą do domu?
@Positano1: Oprócz zlewek, które zostają na talerzach klientów nie marnuje się nic. Jak coś zostaje i jest to potrawa, której nie da się podać następnego dnia to wydajemy to osobom potrzebującym, które zawsze do nas przychodzą przed zamknięciem. Czasami zdarza się, że nic nie mamy dla nich to dostają chociaż ziemniaków z sosem, żeby zjedli coś ciepłego. Każdego miesiąca wykupują u nas abonament na takie obiady za symboliczną kwotę.

Dwa tygodnie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KubaJam: ile soli idzie nw taki gar ryżu, albo jaki jest przelicznik l wody/sól? Jak większa ilość wody, to ilość soli się proporcjonalnie zwiększa?
Tak samo jak z zupami? Da się to jakoś przeliczyć?
@KubaJam: Miras, jakbyś Ty był bliżej mojego korpo to bym był codziennie. Jak pójdę na kontrolę do dentysty to wpadnę zbić piątkę bo jesteście prawie po sąsiedzku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@siepan: U nas od zawsze robiło z łuskanego. Babcia tak robiła, teraz tak robi mama.

Pomidorowa u nas dla klienta jest do wyboru z makaronem lub ryzem. Te 50l szło do szkoły, bo dzieciaki tak maja według menu ( ͡° ͜ʖ ͡°)