Wpis z mikrobloga

Pokaż mi jeden przypadek w historii gdzie władza postanowiła znacjonalizować własność KAPITALISTÓW i ludzie zaczęli protestować żeby nie "okradać tych biednych kapitalistów"

@Solstafir: Np protesty w USA przeciwko Obamacare które częściowo nacjonalizowało ubezpieczenia zdrowotne.
  • Odpowiedz
Społeczeństwo zawsze jak się buntuje to chce więcej socjalizmu. Nigdy więcej kapitalizmu.


@Solstafir: kapitaliści nie mają czasu na protesty bo muszą #!$%@?ć na utrzymanie socjalistów.
  • Odpowiedz
@Solstafir: taka prawda, ludzi energicznych, pracowitych i pomysłowych jest mniej, dlatego kapitalizm przegrywa w demokracji. Natomiast ludzie wyjeżdżają do krajów gdzie wolność gospodarcza jest na wyższym poziomie.

Idealnym światem byłby anarchokapitalizm, bo w takim świecie nikt nie broni socjalistom założyć sobie wspólnoty w której mieliby swoje podatki i swoje usługi publiczne. Kapitaliści w państwie mają ciężej, bo jeśli się nie dostosują - to jest stosowana wobec nich przemoc.
  • Odpowiedz
Natomiast ludzie wyjeżdżają do krajów gdzie wolność gospodarcza jest na wyższym poziomie


@malinq: Tam gdzie jest najniższa płaca minimalna, najniższe podatki i najmniejsza ochrona socjalna. Czyż tak? xD

Kapitaliści w państwie mają ciężej, bo jeśli się nie dostosują - to jest stosowana wobec nich przemoc


@malinq: No tak, to właśnie tę grupę ludzi najczęściej eksmituje się z mieszkań, czy najczęściej są mobbingowani w pracy...
Czyż tak? xD
  • Odpowiedz
@Solstafir: Eksmitowani są ludzie którzy nie płacą, przez co kradną powierzchnie użytkową. Jak Ci wyniosę telewizor z domu to też nic nie zrobisz żeby nie używać wobec mnie przemocy?

Poza tym musisz zdefiniować te grupy społeczne jeśli chcesz wchodzić w ten poziom dyskusji. Ja na kolektywizmie się nie znam, popieram indywidualizm. Kapitaliści to grupa społeczna o poglądach kapitalistycznych, niezależna od statusu majątkowego. A poglądy w przypadku mobbingu nie mają nic do
  • Odpowiedz
Eksmitowani są ludzie którzy nie płacą, przez co kradną powierzchnie użytkową. Jak


@malinq: No to zacznijmy eksmitować kapitalistów którzy nie płacą za pracę albo płacą za mało.

Poza tym musisz zdefiniować te grupy społeczne jeśli chcesz wchodzić w ten poziom dyskusji. Ja na kolektywizmie się nie znam, popieram indywidualizm


@malinq: Indywidualizm - pojedyńcza jednostka może być ważniejsza niż dwoje ludzi razem wziętych czy inna większa grupa, jeśli ta jednostka jest
  • Odpowiedz
Wyjaśnię ci - kapitaliści to są posiadacze kapitału, a nie żadna grupa ludzi o jakimś tam poglądach.


Wikipedia - Kapitał:
Kapitał – termin z dziedziny ekonomii i finansów oznaczający zasoby trwałe (majątek, środki, aktywa) służące rozpoczęciu lub kontynuacji działalności gospodarczej. Jest jednym z podstawowych, klasycznych czynników produkcji, obok pracy i ziemi. Występuje on w postaci zasobów pieniężnych, środków produkcji oraz zasobów intelektualnych.

@Solstafir: czyli wszyscy ludzie na ziemi są
  • Odpowiedz
Występuje on w postaci zasobów pieniężnych, środków produkcji oraz zasobów intelektualnych.

@Solstafir: czyli wszyscy ludzie na ziemi są kapitalistami.


@malinq: Tak? To jakie prawa patentowe posiadasz albo jakie wartościowe prawa autorskie?
Albo jakie to zasoby pieniężne posiadasz? Pochwal się, jebnę ze śmiechu xD

ak Ci ktoś nie płaci za pracę to idziesz do PiPu, jak płacą za mało - to trzeba było myśleć przed podpisaniem umowy


@malinq: Ja chcę
  • Odpowiedz
Tak? To jakie prawa patentowe posiadasz albo jaką wartościowe prawa autorskie?


@Solstafir: przecież kapitał to nie tylko prawa patentowe czy wartościowe prawa autorskie. Zasoby intelektualne to także zdolność do korzystania z internetu i znalezienia sobie czegoś do roboty.

Ja chcę żyć w choćby w namiastce socjalizmu gdzie kapitalista będzie musiał płacić normalnie


@Solstafir: twoja praca jest warta tyle na ile wycenia ją rynek, nie ma czegoś takiego jak "normalna płaca"
  • Odpowiedz
przecież kapitał to nie tylko prawa patentowe czy wartościowe prawa autorskie. Zasoby intelektualne to także zdolność do korzystania z internetu i znalezienia sobie czegoś do roboty


@malinq: xD Świat jest pełen kapitalistów xD

Jeśli szukam pracy, to takiej w której będę mógł się dogadać z pracodawcą na odpowiednie dla mnie warunki.


@malinq: powodzenia xD

No faktycznie kabaret trwa dalej jak patrzysz na wszystkich kapitalistów przez pryzmat jednego człowieka który po
  • Odpowiedz
Świat jest pełen kapitalistów


@Solstafir: no z definicji tak wynika ¯\_(ツ)_/¯

powodzenia xD


@Solstafir: dzięki, nie zaszkodzi choć do tej pory nie miałem z tym żadnego problemu, a wręcz przeciwnie. W wieku 24 lat musiałem przygotować pierwsze CV bo od napisania matury to raczej robota szukała mnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Socjaliści dogadujący się z Kulczykiem xD

O #!$%@?, kabarety to nic w porównaniu z tobą,
  • Odpowiedz
no tak, bo politycy od 1989 tylko obniżają obciążenia podatkowe, redukują ilość przepisów i wspierają wolność gospodarczą, a sojusz lewicy demokratycznej który rządził w czasach kiedy Kulczyk najbardziej się dorabiał to krypto-anarchokapitaliści


@malinq: Jakoś kapitaliści posiadają coraz więcej w stosunku do reszty. Warszawa już ma takie samo PKB jak Berlin tylko płace w #!$%@? niższe. Konsumują kapitaliści. Warszawa jest w czołówce jeśli chodzi o zamówienia mercedesów z serii AMG.

No ale
  • Odpowiedz
Teraz jesteś po prostu jak reszta prawaków


@Solstafir: miałem już nie pisać, więc nazwij mnie hipokrytą czy coś, ale jeszcze jednego nie mogę sobie odpuścić.
Dzielenie ludzi na lewak i prawak - okej, wiem, że jakieś poglądy są bardziej lewicowe albo bardziej prawicowe. Ale nazywanie mnie prawakiem podczas kiedy społecznie postuluję pełną wolność (w sprawach aborcji, imigrantów, lgbt itd.) jest mocnym nadużyciem. Jeżeli to jest dla Ciebie obrzydliwe moralnie i głupkowate
  • Odpowiedz
Ale nazywanie mnie prawakiem podczas kiedy społecznie postuluję pełną wolność (w sprawach aborcji, imigrantów


@malinq: No jasne, jak biedni wpadną w ciążę a nie stać ich na dziecko to mogą je usunąć, a jak kapitalistom brakuje taniej siły roboczej w Polsce, albo musieliby zacząć konkurować o nią płacami to najlepiej nasprowadzać tanią zza granicy :D

Faktycznie pełen z ciebie lewak. No Karoń by powiedział wręcz że spisujący komunista.
  • Odpowiedz
przecież kapitał to nie tylko prawa patentowe czy wartościowe prawa autorskie. Zasoby intelektualne to także zdolność do korzystania z internetu i znalezienia sobie czegoś do roboty.


@malinq: hmm to zdanie jest bardzo smutne dla ludzkości bo to znaczy że w kapitalizmie wszystko jest wyceniane, nawet twoje zasoby intelektualne, nawet twoja bezinteresowność.

twoja praca jest warta tyle na ile wycenia ją rynek


jakoś nie za dobrze rynek radzi sobie z wyceną prac
  • Odpowiedz