Wpis z mikrobloga

@nomysza6666: Chyba zależy to od uczelni. U mnie na początku był C++, trochę JS'a i chyba jakiś PHP. Potem weszła Java, C#, Python. Do tego jakieś specjały w postaci Ady, Haskella, Prologa i SmallTalka.
No i na przedmiotach związanym z embedami czyste rasowo C, a w ramach Architektury Komputerów był też Assembler.
@jakisprostylogin: We wczesniejszym watku ludzie pisali, ze idac na jakies AGH z programowania trzeba juz miec wiedze, bo tam mnie nic nie naucza xD Kocham wypok ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@jakisprostylogin: Na angielskim mam mental blocka i sie zatrzymalem na B2/C1. Myslalem o studiach na Adelaide University ale ze wzgledu na rozowa zostane raczej w PL ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@akeyo20:
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nomysza6666: Podstawowej obsługi terminala się naucz jak nie umiesz, u mnie wszędzie używasz samego Linuxa, nie wiem jak inne uczelnie.
Widzę ciągle, że ktoś wpisuje "cd Marek cd Marek cd Marek mkdir Marek mkdir Marek gedit Marek", żeby po prostu wejść do katalogu marek i stworzyć tam program o tak naprawdę jakiejkolwiek nazwie do pisania w C... (°°
@nomysza6666: Nie wiem, o co Ci teraz chodzi. Mówiłem o dwóch możliwościach:
1. Zacząłeś programować przed studiami, lubisz to i masz większe obeznanie w jednym języku i go lubisz
2. Po prostu idziesz na studia i tam sobie prędzej czy później coś wybierasz.
Jakie filmy? Jakie strony? Jaki laptop? Przecież do niczego nie namawiam.
@nomysza6666:
po pierwsze: angielski - miej pewnosc, ze nie bedziesz mial problemu, jesli bediesz musial pracowac na materialach w jezyku angielskim
po drugie: matma - caly zakres na licealna mature miej dobrze opanowany, musisz rozumiec wszystkie zagadanienia, inaczej bedziesz mial problemu

a reszta to juz mocno zalezy od uczelni. ogolnie samo programowanie nie jest tak duzym problemem (przynajmniej na moim kierunku), jak sama algorytmika w jakims sensie. jesli nei masz problemu