Wpis z mikrobloga

The Expanse sezon 4 - 7/10 (spoilery)

Lekkie rozczarowanie, mocny zjazd w porównaniu do trójki.

Główny wątek przeciągnięty, cały sezon na jednej planecie, mogli to opowiedzieć w max 5 odcinkach. Bez fajerwerków, mało pokazali w porównaniu do trzeciego sezonu.

Wątki poboczne lepsze od głównego. Bobbie na Marsie szału nie robiła ale dzięki temu poznaliśmy sytuacje polityczną, gospodarczą jak i same nastroje marsjan. Podobnie z wątkiem pani prezydent i sytuacją na ziemi. Wątek pasiarzy najciekawszy, to on mógłby być wątkiem głównym.

Technicznie ok ale nie widać budżetu Amazona. Powtarzające się lokacje, miejsce do debaty i konferencji prezydent na ziemi to te samo miejsce, schowek na miotły gdzie wojskowi na ziemi mieli narady to ten sam pokój gdzie mąż pani prezydent wykładał dla studentów. Na Marsie większość scen w jednym barze i holu jakiejś galerii handlowej. Momentami czułem jakbym oglądał pierwszy sezon gdzie budżet był najniższy.

#theexpanse #expanse #seriale #amazonprimevideo
  • 7
@BoKoR: Kiedyś to było przypomina pierwszy sezon, gdzie pierwsze kilka odcinków leciało w tle a potem już oglądałem twardo. Dla mnie mocne 7/10 jak na restart po mocarnym finale to IMO odwalili świetną robotę i mogą z tego zrobić ekstra tasiemca na miarę star gate choć określili liczbę odkrytych planet/układów na zaledwie ~1300 o ile mi się coś nie powaliło no ale dając nawet 1 do 3 odcinków na planetę to