Wpis z mikrobloga

@tmkg: Ten ma być najprostszym możliwym z fermentowanych. Tnę w taki kawałeczki i zalewam roztworem wody z solą (2,5% soli masowo) w słoiku z rurką fermentacyjną. Na 2 tygodnie w ciepłe miejsce, żeby się przefermentowało. Potem będę się bawić w dodatki i rozlew do butelek.

2 miesiąca to już dość długa fermentacja.

@ajfrost: Mogę Cię zapisać na listę chętnych, ale będzie tego mała ilość (około 30 buteleczek 100 ml) no
@tmkg: Tak. Ja go jeszcze gotuje. I dodaję albo ocet (osobiście nie lubię) albo cukier, albo to i to, żeby zakonserwować. I wtedy taki gorący pasteryzuje w tych buteleczkach, żeby na dłużej były dobre.
@07zglosSie: Zestawy świeżych papryczek to skończyły się jakoś tak w połowie listopada ;) Teraz będę robił zestawienie suszony i wędzonych jakie mam. Ale to dopiero po przerwie świątecznej będzie dostępne.
@tmkg: Może skrócić. Ważne jest pH, znaczy musisz dodać ocet, żeby było odpowiednio niskie. Jeżeli nie ocet to inne konserwanty np. cukier lub sól. Ja w tym przypadku będę używać tylko ziół i czosnku oraz cukru trzcinowego.