Wpis z mikrobloga

Hello Mirki, mam kilka pytań i może ktoś mi pomoże :)

Chciałbym podłączyć #arduino albo #raspberrypi pod maszynę (sterowanie) które będzie wyświetlać mi na komputerze informacje ile dana maszyna pracuje (jest w trakcie pracy), a ile czasu stoi nieużywany (np po 15sek. Świeci mi na żółto pasek, że maszyna stoi).
W byłej pracy było coś takiego podpiętego pod system Proxia, ale ja chciałbym to zrobić jak najniższym kosztem i pod może 2 urządzenia, kiedyś więcej.
W czym to najlepiej zrobić #linux i w jakim #programowanie. Żeby fajnie zbieralo mi takie dane i zapisywało w bazie.

Wiem, że będzie ciężko ale samozaparcie pomogło mi w tym żeby napisać kilka aplikacji dla siebie w telefonie z pomocą tutoriali, więc myślę, że tu będzie bardzo ciężko ale czas mnie nie goni i chciałbym coś takiego zrobić.

Tak więc... Proszę o pomoc :)
  • 21
Koncepcyjnie możesz to zrobić tak, że z tego programu odszukujesz pliki konfiguracyjne odnośnie czasu pracy i przekierowujesz ich zawartość do pliku tekstowego na linuxie, który będzie podtrzymywać sesję w terminalu i aktualizować czas działania na bieżąco. Jeśli chcesz zaprogramować to na Linuxie, to w bashu lub python.
@rawilson tylko zastanawiam się jak to podpiąć do maszyny np stycznika albo przycisków sterowania. Później żeby szło info do Arduino że maszyna właśnie działa i do serwera info ktora maszyna ile działa, a która ile ma przerwy. I tak sobie 2 maszyny podpiąć. Wiem, że ktoś coś robił w raspberry poza PL
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Nelson2004: W firmie mam postawione liczniki materiału na RPi+czujnik odbiciowy który wykrywa element i wrzuca do bazy MySQL potem zapytaniem licze różnice czasu między wpisami i na tej podstawie ustalam kiedy maszyna ma przestój. Jest to bardziej skomplikowane ale tak to wygląda w podstawach. Teraz przy kolejnych maszynach planuje użycie takich nakładek na kable które wykrywają napięcie i na tej podstawie zbiera dać oraz tam gdzie się da to komunikować się
@SpijSlodkiKsiaze właśnie w starej pracy miałem wszystko na systemie Proxia zrobione. Mała Skrzynecka z wyświetlaczem obok maszyny i tam pokazywalo że maszyna w pracy, a jak pracownik przerwał to wyskakiwalo żeaszyna oczekuje na pracę, a jak szedł na przerwę to wciska że idzie na przerwę. I później w systemie super wszystko pokazywalo na zielono czas pracy na żółto oczekiwanie na pracę a na czerwono kiedy maszyna wyłączona i awaria. Dlatego chciałbym to
@SpijSlodkiKsiaze proxia podlaczali pod styczniki i pewnie pozbierali informacje z niego czy jest napięcie czyli praca, czy brak napięcia czyli przerwa. Chętnie sam bym to jako zrobił, później jaaakos postawił system i serwer tylko nie robiłem tego nigdy ale byle powoli i do celu. Jakoś ogarnę bo czas nie goni :)