Wpis z mikrobloga

@Darksed Nie, szczęście w nieszczęściu tylko 10,4mm, cz. obojczykowa, obyło się bez szycia. Kumpel z uczelni w półtora tygodnia przywrócił mi pełen zakres ruchu, a wczoraj (~3,5tyg) już zacząłem ćwiczyć delikatnie. O jakiś miesiąc za wcześnie "wyzdrowiałem" wobec teorii ortopedycznej ( ͡º ͜ʖ͡º)
A teoria ortopedyczne nie dotyczy przecietnych ludzi? A nie mlodych, zdrowych, silnych, na bombie, trenujacych regularnie od wielu lat? To chyba ma troche wplywu, nie?


@DywanTv: Poniekąd tak, poniekąd nie. Tak, bo od zawsze na takich są robione wszelkie badania, zamieniana jest teoria w doświadczenie. Nie, bo tkanka mięśniowa u mnie jako struktura anatomiczna nie różni się od tkanki mięśniowej u Ciebie.
Do tego dochodzą różne szkoły. Jedni powiedzą, że orteza
@Poemat: Jeżeli możesz to opowiedz coś więcej o tym zerwaniu. Często osoby którym się to stało mówili, ze byli np. odwodnieni tego dnia. Czy mogłeś jakoś tego uniknąć czy to był typowy przypadek ? W jakich okolicznościach to się stało ?
@kacperpzn: Obstawiam zmęczenie materiału, bo technika była zachowana, a ciężar taki, którym już robiłem wcześniej serie i nie była to walka o powtórzenie a w trakcie serii z zapasem na ~4 powtórzenia. Nic nie wskazywało wcześniej, że może się tak zdarzyć (np. jakieś ciągnięcie, ból, zmęczenie itd.)