Wpis z mikrobloga

@modzelem: Dziwne, że Vectra ma w jednym miejscu dobrą infrastrukturę a w innym beznadziejną. No faktycznie, bardzo dziwne. Albo masz 10 lat albo nigdy nie byłeś poza swoim miastem. Jak mnie wkurzają ludzie z podejściem „u mnie dobrze czyli wszędzie musi być dobrze”. @NukeOps u mnie też Vectra wieczorami ledwo zipie, pingi kosmiczne, prędkość od 3 do max 30 Mbps przy umowie 100/10 Mbps. Pomoc techniczna nie istnieje, albo próbują zrzucić
rbbxx - @modzelem: Dziwne, że Vectra ma w jednym miejscu dobrą infrastrukturę a w inn...

źródło: comment_XjnBjbQmty4DodcgSMcy8vcNP1O24LKH.jpg

Pobierz
@rbbxx: najlepsze jest to, że w Warszawie jest taki misz-masz, że to #!$%@? rekord skoczni. W poszczególnych dzielnicach, ba! nawet osiedlach, jakość usług poszczególnych operatorów jest diametralnie różna. I tak np. na Ochocie, na Szczęśliwicach UPC może być #!$%@?, ale w blokach bliżej Starej Ochoty już może być lepsze xD na Filtrach np. Vectra może mieć lepszy sygnał.
Czasami mam wrażenie, że te #!$%@? się zmówiły i jest to specjalne, by
@NukeOps: @rbbxx: Mnie się wydaje że to mogą być następstwa przejmowania sieci po kimś. Typu mała/większa osiedlowa sieć jest przejmowana i występują jakieś niezgodności. W "przejmowany stary sprzęt" nie wierzę, ale może osiedlówka w jakiś sposób nie jest robiona pod wielką krajową infrastrukturę. Ktoś kto się zna w temacie mógłby dać info.
@NukeOps: No widzisz, to ma sens. Pisząc to też wziąłem pod uwagę, że osiedlówki zwykle działają ~super (u mnie tak było). No i w tym przypadku jakby V przejęła i zrobiłaby się kaszana to jedyne na co można zrzucić to jakiś brak kompatybilności i zgodności w którejś kwestii. Aktualnie już tam nie mieszkam (a V naprawdę to też przejęła) to nie mogę za dużo powiedzieć. :D
Brnąc dalej w temat zapewne wychodzi na to, że renowacja danej sieci nie przyniesie zysków albo nie ma sensu dla małej liczby klientów w danym rejonie i tak to zostaje. No ale to tylko moje domysły (i wątpię, żeby było inaczej).