Wpis z mikrobloga

W poszukiwaniu kompromisów

Wczoraj wieczorem opublikowałem post, który miał na celu poinformowanie o nadchodzących nowych odcinkach na kanale, gdzie w jednym z odcinków skupię się na eksperymentowaniu z jednym z zagadnień wytrzymałościowych. Do postu dołączyłem zrzut z fragmentu kodu, który przygotowuję w języku C. Niestety pojawiło się wiele uwag dotyczących tego, że nazwy zmiennych piszę w języku polskim. To, dlaczego tak robię (robiłem) podyktowane jest (było) wieloma czynnikami, które jednak nie zostały zaakceptowane. Ponieważ przyjmuję, że wypowiadające się osoby robiły to w dobrzej wierze, włożyłem dodatkową pracę w przepisanie dotychczasowego kodu na język angielski z pełnym okomentowaniem krytycznych fragmentów w języku polskim tak, aby każdy kto zmierzał się będzie z omawianym problemem a nie orientował się w pełni z angielskim technicznym mógł w podanym programie się odnaleźć.
Programowanie w języku C traktuję czysto hobbistycznie i po to, aby niekiedy przygotować narzędzia usprawniające pracę związaną z zawodem (dziedzina inżynierii mechanicznej) - a przy tym pokazywać jak to robię. O języku C uczę się tyle, by móc rozwiązać problem czy to na AVR, czy PC, natomiast nie mam czasu, aby śledzić jak wygląda cała otoczka wokół programowania, przez co nie znam wszystkich zasad lub standardów, które są związane z programowaniem. Dlatego teraz mam świadomość, że podobne sytuacje będą się znów zdarzały, gdy znów zrobię coś nie tak jak się powinno w prawdziwym zawodowym programowaniu. Ale mimo wszystko nie chcę z tego rezygnować.
Mam również nadzieję, że poczynione kroki będą odebrane pozytywnie, ponieważ zależy mi na rozwoju kanału, a wprowadzenie takich zmian jak języka pisania kodu programów, nie wymaga na przyszłość ode mnie większego wkładu pracy.
Wołam również wszystkich, którzy brali udział przy moim wczorajszym opublikowanym poście: @kujol @mch0588 @ElManiana @mcnight95 @rhqq @milkov @ScaRRyMaN @ecikowaty @Demon_Maxwella @kuskoman @access_denied @RaczejNiePiszDoMnie @zmienna_pomocnicza @1001001 @muskel
I w załączeniu fragment nowo napisanego kodu w innym edytorze, w którym mogłem możliwie najszybciej wykonać zmiany.

#inzynierprogramista #jezykc #programowanie #oswiadczenie
Pobierz InzynierProgramista - W poszukiwaniu kompromisów

Wczoraj wieczorem opublikowałem p...
źródło: comment_Mhse7eA0dsKh7cvslbUbEfOEjfh0TNQN.jpg
  • 8
eksperymentowaniu z jednym z zagadnień wytrzymałościowych


@InzynierProgramista: ale wytrzymalosciowka w sensie ze mechanika nie testowanie zagadnien wytrzymalosciowych programowania? sorry, jeszcze sie nie wyspalem i nie wiem o co tu chodzi.
@InzynierProgramista: generalnie zasadą jest, że kod się pisze po angielsku bo w innym języku "kłuje w oczy". Chociaż mogą być od tego odstępstwa. Chciałbym zobaczyć kod programu dla jakiegoś ZUSu czy innego Urzędu Skarbowego, w którym są używane specyficzne dla danego środowiska określenia (nie istniejące w języku angielskim)
@InzynierProgramista: Hmmm... Dostałeś joby wczoraj za zmienne po Polsku, dzis przekonujesz że cię jakoś hm w twoim mniemaniu niewłaściwie potraktowali? Wystawiasz się na krytykę to ją przyjmuj z pokorą i tyle. Po co się tłumaczyć i udowadniać coś komuś dodatkowo wołać wszystkich którzy wczoraj ośmielili się coś powiedzieć oO.

Dlatego teraz mam świadomość, że podobne sytuacje będą się znów zdarzały, gdy znów zrobię coś nie tak jak się powinno w prawdziwym
@BomBom: o przepraszam bardzo ale protestuje! 12 osób plusujacych potrafiło zrozumieć, że Mirek przyznaje się do błędu i poprawia kod tak jak inni mu polecali i tłumaczy że ogarnia tylko kwestie techniczne. Ale nie bo musi się znaleźć czarna owca malkontent, której nic nie pasuje. Gość robi naprawdę świetną robotę i pomaga innym, pomógł mi i dzięki niemu brat ma pomoc na studiach i dlatego go bronie.