Wpis z mikrobloga

Mirki przyszedłem Was poprosić o kilka słów porady

Mianowicie, przed świętami jeszcze zakupiłem sobie pierwszy porządny zegarek Orienta Ray(w fajnej cenie, 145 euro na Amazon.es). Dzisiaj przyszedł i naprawdę bardzo ładnie się prezentuje, wręcz aż za ładnie () Już tłumaczę o co mi chodzi, pracę mam fizyczną, co prawda nie budowa i te sprawy jednak muszę czasami rękoma pomachać. Jest dużo elementów gdzie mógłbym go szybko porysować. Sam wygląd diverów mi się podoba i zastanawiam się czy nie zrezygnować z tego Raya i zakupić Citizena Promaster - jest on aktualnie TUTAJ w cenie 609 zł, tylko nie wiem czy sklep legitny.
Dlaczego Citizen? Posiada on Eco-Drivera dzięki, któremu nie będę się musiał martwić o mechanizm automatyczny jak w Oriencie(chodzi mi tutaj też o ograniczenia i należną uwagę dla zegarka z takim mechanizmem) i również ma on bardziej "roboczy" wygląd przez co może aż tak w razie czego nie będzie na nim widać uszkodzeń? Jedynie trochę o wymiar Citizena się obawiam bo tutaj mam 41,5mm w Oriencie i jest optymalnie, a tam 44mm.

Rozpisałem się jakbym wydawał 20k zł za zegarek, ale jak tutaj pisaliście, najważniejsze aby być zadowolonym z zakupu i to właśnie chcę uzyskać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zdjęcia ze strony Zegarownia.pl
#zegarki
komandos_maciek - Mirki przyszedłem Was poprosić o kilka słów porady 

Mianowicie, ...

źródło: comment_Md6tO72PVeBPSX2sO33ASXnlzbdWBhC9.jpg

Pobierz
  • 25
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@komandos_maciek: dokladnie, nieistotne czy wydajesz 20zl czy 200k zl. Zegarek ma cie cieszyc, bo inaczej to bezsensowny zakup. Jak sie martwisz uszkodzeniem tego Orienta, to... nie przesadzajmy ;) To nie jest jakis osiemdziesiecioletni zegarek, w ktorym intensywniejszy bieg moze uszkodzic mechanizm. To sa woly robocze, ktorym praca fizyczna jest niestraszna. Zarysowania to inna sprawa, ale one beda bolaly tak samo w Oriencie jak i Citizenie. Tzn. Pierwsze dwa-trzy. Potem przestaniesz zwracac
@komandos_maciek: wg internetow to "lug to lug" dla tego Citizena to 50mm (to jest nazwijmy długość zegarka). Orient to 47mm, tak więc nie taki duży ten Citizen. Jeśli chodzi o wytrzymałość. Mechanizmu to również się nie martw. Nic mu nie będzie, chyba że pracujesz z młotem pneumatycznym ;). Pomysśl może tylko nad wymiana szkła w Orient, z mineralnego na szafir (można dokupić szkło, zegarmajser Ci wymieni i zrobi test wodoszczelności, żeby
@m_bielawski: @AllieCaulfield:
Właśnie tych zarysowań się obawiam, bo Orient jest zrobiony na lustro,a ten Citizen jest taki szczotkowany. Również tak sobie myśląc na spokojnie bardziej pasuje do kogoś elegantszego, a mi do takiego miana trochę daleko. Ten Citizen ładnie się prezentuje z różnymi paskami Nato więc też szkoda się męczyć w tej gumie.
@jihaad:
Oo super, że trafił się ktoś kto go ma. Czyli rozumiem, że o rozmiar nie
@AllieCaulfield: Jest szansa na zakup tego modelu w przedziale 600-700zł?
Sam Promaster, którego przytoczyłem najpopularniejszy model czyli BN0150-10E posiada 44mm szerokości i 12 grubości. Jednak znalazłem, że jest też wersja BN0150-28E, która każdy z tych parametrów ma 1mm mniej. Z tego co widzę jest on dostępny jedynie na amerykańskim Amazonie i to też nie często
@jihaad: tak jak mówisz, na rynek USA i reszta świata. Jest tak w przypadku wielu modeli od Citizena.

@komandos_maciek: można kupić tego Citizena w takich pieniądzach. Wołam kolegę @miiihau, za ile kupiłeś swój?? Są dostępne na bransolecie i pasku gumowym.
No i jest trochę mniejszy a nosi się jak nawet mniejszy niż podaje producent

https://www.timestore.pl/Citizen-Promaster-Marine-787

Nie znam sklepu.
@komandos_maciek: dziękuję :) paski to część zabawy :) do każdego zegarka mam po 4-5 różnych pasków... to naprawdę wciąga

Jeśli chodzi o Citizen to patrz na dutyfreeisland.com maja świetne ceny.
Zapisz się na powiadomienie jak będzie restock

http://www.dutyfreeislandshop.com/citizen-ny0040-09e-ny0040-50e-promaster-automatic-divers-200m-watch

Widzialem też na "rynku" na zegarkiclub.pl

Ten sklep jest jak najbardziej legitny. Jak zamawiasz to wybierasz opcje bez pudełka. Zegarek zostanie wtedy wysłany jako list (zabezpieczony w foli i takim woreczku), jest wtedy