Wpis z mikrobloga

@miesnakrowa: słyszałam ze shoptic ma dobre, z tym że moc soczewki mają do -7 z tego co się orientuję. Ewentualnie jeszcze Aqua Speed (oni mają korekcje chyba do -8) i wiem że u nich można zamówić każde szkło oddzielnie, dostosowując je odpowiednio do wady w każdym oku. Jeśli potrzebujesz czegoś mocniejszego to może po prostu spróbuj soczewek i zwykłych okularków? Wiele moich znajomych robiło w ten sposób.
@zmorcia: Artykuł mówi o tym że można o ile dba się o to by woda nie dostała się do środka. Ja osobiście nie korzystałam z tej opcji, ale wiele moich znajomych owszem i z tego co mi wiadomo to nikt problemów nie miał :)
@miesnakrowa: @kopytko_: nie polecam pływania w soczewkach kontaktowych

https://www.dbajowzrok.pl/2016/02/01/czy-mozna-plywac-w-soczewkach-kontaktowych/


@zmorcia: czemu? Ja od lat pływam, soczewki kontaktowe to było najlepsze na świecie co się może przytrafić osobie z wadą wzroku (dopóki nie zrobi operacji). Można założyć dowolne okularki za parę złotych i normalnie widzieć na basenie, można pójść do sklepu i kupić sobie takie okulary przeciwsłoneczne jakie się tobie podobają... itd.

Zdecydowanie soczewki + zwykłe okularki niż jakieś specjalne