Wpis z mikrobloga

Czy ktoś wyjeżdżał do Norwegii (lotnisko Sandefjord) na weekend i zwiedzał samochodem? Znalazłem fajne bilety wizz od piątku rano do poniedziałku rano, więc 2,5-3 dni na miejscu, wynajem samochodu nie jest taki nieopłacalny na 4 osoby, noclegi też. Pytanie czy da się tam jeździć jak po Islandii, czy to za mało na południe? Na pierwszy rzut oka wydaje się, że Park Narodowy Hardangervidda brzmi nieźle. Ktoś ma podobne doświadczenia? Ktoś poleca jakiś przewodnik / poradnik / blog?
#norwegia #podroze #skandynawia #kiciochpyta
  • 10
  • Odpowiedz
@Zerodutch: a znasz te okolice? Polecisz gdzie się wybrać z lotniska (nie chciałbym jechać na 3 dni i zwiedzać muzea w Oslo, interesuje mnie przyroda)?
EDIT: To co ustaliłem z google to Gyrihaugen
  • Odpowiedz
@michal015: Za taką cenę to jechać i się nie przejmować. Zobaczyć na własną rękę i tyle. Chociaż szczerze, proponowałbym bardziej północne rejony. Coś na wysokości Bergen czy Stavenger. Ze Stavenger można udać się na przykład do Lauvvik i stamtąd promem do Lysebotn. Wtedy sobie przepłynąć cały fiord i zwiedzić Lysebotnvegen - taka droga. W samym Lysebotn jest bardzo fajny kemping w sąsiedztwie wielkiego wodospadu ze wspaniałym widokiem na fiord. I sobie
  • Odpowiedz
@Kotniepies: północ jak najbardziej na liście miejsc do odwiedzenia. Chodzi o to, że bilety kosztują 70zł w dwie strony / osoba, więc tyle co nic. Samochód to ok 600zł, nocleg też wcale nie taki drogi (chyba, że tam gdzie będę chciał pojechać będzie droższy). Wydaje się, że gdybym zabrał partnerkę i 2 osoby, to koszty na weekend wyniosą ~500zł więc całkiem przyjemnie (wyżywienie się ogarnie).
Bardziej chodzi o to, że chciałbym
  • Odpowiedz
@michal015: Byłem w tamtych rejonach o których piszesz dwa razy :p I nic tam nie ma :p Oczywiście w porównaniu do tego co jest dalej na północ. Niemniej jednak jak już tam jedziesz to polecam wybrać się do miasta Odda. Fajne wodospady mijasz po drodze ;) O i to jest akurat wycieczka na weekend. Jeden dzień na dojazd z Sandefjord do Odda, jeden na zwiedzanie i reszta na powrót. Akurat zahaczysz
  • Odpowiedz
@michal015: Oczywiscie ze jest tutaj duzo do zobaczenia, zalezy jeszcze kiedy sie wybierasz. Mozesz zaczac od wybrzeza - Verdens ende (koniec swiata) nastepnie Stavern - urocze misteczko, jest tam kilka atrakcji dalej Mølen, Skien gdzie mozesz wybrac sie zabytkowymi statkami (Henrik Ibsen czy Victoria) przez kanaly telemarku - sluzami w glab ladu az do Dalen. Mozesz udac sie do Rjukan - male miasteczo gdzie slonce nie dociera w zimie.. Zobaczyc tam
  • Odpowiedz
@konradkoog: mieszkam w Norwegii ale nigdy właśnie nie zwiedzilem prekestolen czy innych takich bo zawsze mnie zastanawiało jak to jest z noclegami w takich miejscach? Ile się płaci za nockę, gdzie szukać takich noclegów? Czy to na północy czy w okolicach Bergen
  • Odpowiedz
@Srodaoo: jezeli mieszkasz w norge to wydatek na hotel czy vanderhjem czyli komfort np w pobliskim Sandnes to nie jest jakis mega wydatek. Jezeli lubisz nature to namiot jest super opcja. Jezeli mieszkasz w norwegii i kochasz wypady w gory, czy gdziekolwiek to zapisz sie do DNT - bedziesz mial dostep to hytt polozonych w super miejscach. Jezeli tylko czasem chcesz wyjsc na reset i spedzic weekend w chatce w dziczy
  • Odpowiedz