Wpis z mikrobloga

Przygotowuję sobie w Photoshopie to, co docelowo chce pozniej w wektorze do wycinania. Odpalam png w Illustratorze, ale przy opcji trasowania na wektor (opcja Black and White logo) zbyt mocno rozmywa mi dane elementy. Czy ktoś moze wie jak w Illustratorze trasować, żeby krawędzie były mozliwie bardzo zaostrzone? Finalnie musi być tylko kolor czarny. Pozniej i tak usuwam jakies pojawiajace sie po trasowaniu śmieciowe warstewki (przeszkadzaja ploterowi, drukuje czasami ten sam obrys dwa razy). Dzieki z gory za pomoc!

#grafika #grafikakomputerowa #photoshop #illustrator #grafikawektorowa
presburger - Przygotowuję sobie w Photoshopie to, co docelowo chce pozniej w wektorze...

źródło: comment_nR7f4nXvX43WgpdzVCUpnsh67eGvPdRp.jpg

Pobierz
  • 25
@presburger: jeśli w fotoszopie robisz coś z tekstem, to możesz to skopiować w 1:1 do Illustratora jako tekst i zamienić na wektor. Ewentualnie w ps -> create outlines z tekstu i masz czysty wektor. A jeśli koniecznie musisz trasować bitmapę to postaraj się zrobić ją w jak największym rozmiarze, wówczas illustrator bardziej szczegółowo trasuje.
@MieszamKaweOlowkiem: Mirku, przygotowałem sobie duzy plik 5k x 20k pikseli wiec pod tym wzgledem jest ok. Nie wiem dlaczego ale jesli trasuje dany element pojedynczo z pliku to jest ok, a powrzucane do tego wielkiego dokumentu juz sie kaszanią. Ok zamienilem tekst w ps-ie na kształty, ale nie moge ich przeniesc?skopiowac do illustratora. jak to zrobic?
@MieszamKaweOlowkiem: zastanawia mnie jedno, bo wlasnie to sprawdzilem. zostanmy przy tym garnku - mam go w rodzielczosci 2480 x 1700 w png - odpalam go w ill trasuje super w black and white logo. a jak wrzucam go do tego wielkiego pliku 5k x 20k i pozniej zapisuje do png, otwieram w ill no to zaczynaja sie schody z trasowaniem. Dlaczego taki duzy plik? przygotowuje sobie elementu do druku na folii,
@presburger: aa, to colego. Zapisz PSD i otwórz go w illustratorze (z opcją "konwertuj warstwy na obiekty). Co jest wektorem w PS to bedzie wektorem w Ilku, a potem osobne obiekty rastrowe (jak ten garnek) sobie osobno zaznaczaj i trasuj. Bo jak trasujesz taką wielką płaską bitmapę to algorytm trasowania może klęknąć.
@MieszamKaweOlowkiem: Miras, sliczne dzieki - teraz smiga. Tylko jedno malutkie ale - mam na tym wielkim arkuszu troche tych roznych obiektow/warstw - nie mozna po kilka zaznaczac i trasować? albo zbiorczo "expand" klikac? troche duzo klikania sie robi. :))
@presburger: Przy trasowaniu zawsze powstają te puste ścieżki. Poza tym wszystkie obiekty są zgrupowane, więc musisz je odgrupować, żeby zaznaczyć tylko jeden z nich (Ctrl+Shift+G). Zazwyczaj trzeba to zrobić 2-3 razy. Potem możesz usunąć te niechciane ścieżki tak jak pisał kolega wyżej.

Jak trasujesz to odpal sobie opcje Image Trace (Window -> Image Trace) i tam masz opcje zaawansowane. Przy metodzie Black & White logo warto zaznaczyć Ignore White (wtedy zamiast