Wpis z mikrobloga

Na początku listopada wynajęłam mieszkanie, na najem okazjonalny. On 23 ona 22 lata. Najem okazjonalny przez notariusza. Zapłacili bez większego problemu kaucję 2 tys zł. No i później zaczęły się schody z płatnościami, bo w zasadzie spóźniają się ze wszystkim. Oni mają obowiązek płacenia czynszu do wspólnoty mieszkaniowej - zapłacili tylko jeden. Za grudzień i za styczeń mają niezapłacone (do 10 każdego miesiąca). Poza tym do 10 stycznia mieli zapłacić też odstępne dla mnie na konto w wysokości 1000 zł, też się spóźniają. Czyli już na minusie są około 2k zł. Sami z siebie nie płacą, po moich ponagleniach. Zastanawiam się, co z tym fantem zrobić? Pisać wezwanie do zapłaty, z datą wyprowadzki czy podejśc do tematu ze zrozumieniem i łagodniej ich potraktować? Generalnie nie uśmiecha mi się taka współpraca, gdzie o wszystkim muszę im przypominać smsem lub telefonicznie. A może to jest norma w tej branży? Jak uważacie?

#wynajem #prawo #mieszkanie #pytanie
  • 16
@J0g1: Powiedzieli, że samochód musieli naprawić. Nie wiem czy to prawda, czy standardowa ściema. Nie jestem pewien, czy powinno mnie to też interesować? Umowa to umowa, powinni płaicć terminowo.
Nie jestem pewien, czy powinno mnie to też interesować?


@OlafBenks: Nie, szczególnie jeżeli musiałeś z nich wyduszać tą informację. Nie dość że ci nie płacą to jeszcze robią ci dług wobec spółdzielni.
@JSMaster: No dobra, ale pewnie usłyszę klamstwo. I co zrobię z tą informacją? Jak kogoś nie stać na mieszkanie, to się nie wynajmuje. Zwłaszcza, że nie było okresu w którym regularnie zapłacili zobowiązania.
@OlafBenks: możesz albo walczyć z systemem za radą randomow z wykopu którzy wiedzą najlepiej, albo jeśli płacą na spokojnie ich ponaglać, a jak spłacą wypowiedzieć umowę najmu. To łatwiejsze niż ciąganie się po sądach :) chyba że źle cię zrozumiałem i nie płacą nawet po ponagleniach to nieważne xDD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@OlafBenks: jestem biedak nie wynajmuję ale jeśli płacą mimo że z opóźnieniem to najlepiej poczekać do końca umowy i nie przedłużać, ale łatwo się doradza ryzykując cudze pieniądze:p