Wpis z mikrobloga

Siemka, mam takie pytanie odnośnie trading212, siedzę na jakiejś grupie na fb co do pracy w necie i tam sporo ludzi spamuje właśnie tym programem.
Mianowicie, "rozdają" jakies akcje czy coś takiego różnych znanych marek, firm.( ja się na tym kompletnie nie znam) z tego co widze ludzoe wystawiają screeny, normalnie wyplacaja z tego pieniądze, w niektórych przypadkach nawet spore.
Stąd pytanie, czy to jest legitne? Możliwe? Jaki by byl sens w tym, że rozdają je za darmo? Mógłby ktoś tak w dwóch zdaniach wytłumaczyć?
#gielda #finanse
#trading
  • 21
  • Odpowiedz
@KiwajajamiNastojaka: rozdają bo chcą przyciągnąć nowych klientów - a nóż widelec ktoś zostanie :). w regulaminie promocji w zasadzie żadnych haczyków nie ma - parę osób to tutaj wyłuszczyło dość dokładnie. patrząc na to co rozdają - pewnie kupili po taniości, wypuścili parę postów, a dalej promocja robi się sama - bo ludzie dyskutują, klikają, wchodzą. sam skorzystałem, bo i tak miałem zakładać konto na jakiejś platformie :)
jeszcze edit: część
  • Odpowiedz
@KiwajajamiNastojaka: No za podanie danych osobowych i założenie konta dają akcje jakiejs firmy losowej może być max $100 czyli równie dobrze $10 ci co sie chwala wieloma akcjami to mają je bo spamują reflinkami i za 1 założone konto z ich refa dostaja jedna akcje.
  • Odpowiedz
@KiwajajamiNastojaka: Nie interesowałem się tym mega bo dla mnie podawanie danych tylko dla $10 to średni interes
Ale jakiś złych opini nie widziałem a co poźniej będą robić to nikt nie wie.
  • Odpowiedz
@KiwajajamiNastojaka: bezpieczne w tym sensie, że broker nie zniknie z pieniędzmi - jest regulowany przez FCA, a depozyty na ISA są zabezpieczone. Więc jak jesteś rezydentem UK to, nie ma się czego obawiać w wyżej wymienionym sensie. Natomiast co do samego inwestowania w akcje itd. Rynki szybują od jakiegoś czasu, niedługo pewnie nastapi korekta lub jakaś recesja, więc zainwestowanie większej kasy może oznaczać, że stracisz ( albo zamrozisz kapitał na dość
  • Odpowiedz
@cr_7: Na grupie ktoś wstawil screena, że 3 dni od sprzedania swoich akcji można usunąć konto bez żadnych problemów, więc tym sie nie martwie, tak samo jak uzbieraniem ludzi kilku zeby wiecej zarobic. Niektórzy na tych grupach są tak glupi, ze z tym problemu nie ma..:D
  • Odpowiedz
@KiwajajamiNastojaka: mogę powiedzieć, że kase wpłaciłem i dostałem akcję, także pod tym względem działa :) i od razu każdy nowy dostaje linka żeby rozsyłać dalej xD taki trochę samograj - jeden podaje dalej :)
  • Odpowiedz
@KiwajajamiNastojaka: uh no tak w sumie się nie dziwię :) 20 akcji powiedzmy ze trafi się połowa warta w okolicach max wartości to i tysiąc dolarów / funtów czy euro może wpaść :) może sam zacznę spamować xD
  • Odpowiedz