Wpis z mikrobloga

Mirki z #budownictwo - w warunkach zabudowy jest informacja o powierzchni zabudowy 200 metrów kwadratowych. Czy dotyczy to tylko budynku mieszkalnego, a np. budynek gospodarczy typu garaż już jest liczony osobno? - czy jednak jest to wartość wspólna dla całej zabudowy jaka znajdzie się na działce.

#budowadomu #budujzwykopem
  • 14
  • Odpowiedz
  • 0
@augusto-mises póki co jeszcze nic, dopiero kupuję działkę i przy jednej która mnie zainteresowała w ogłoszeniu jest taka informacja. Oglądał będę dopiero w czwartek i wtedy będę też rozmawiał ze sprzedającym.
  • Odpowiedz
@j_super: :D

Raczej zawsze w %. Nawet masz w rozporządzeniu:

"§ 5.
1. Wskaźnik wielkości powierzchni nowej zabudowy w stosunku do powierzchni działki albo terenu wyznacza się na podstawie średniego wskaźnika tej wielkości dla obszaru analizowanego.
2. Dopuszcza się wyznaczenie innego wskaźnika wielkości powierzchni nowej zabudowy w stosunku do powierzchni działki albo terenu, jeżeli wynika to z analizy, o której mowa w § 3 ust. 1."

W stosunku do powierzchni działki
  • Odpowiedz
@gobi12: Stary, miałam w ręku niejedną decyzję o warunkach zabudowy. Nigdy nie podawano %, tylko wpisywano powierzchnię zabudowy w m2 taką o jaką występował Inwestor. To o czym ty piszesz dotyczy warunków zabudowy jakie są w miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego na danym terenie. W wypisach takich faktycznie podaje się wskaźniki zabudowy lub/i procenty.
  • Odpowiedz
@j_super: Stara ;) Wydaje dziesiątki warunków zabudowy w różnych częściach kraju rocznie ;)

Warunki zabudowy wydaje się tylko w przypadku, gdy nie ma dla danego terenu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Dwie zupełnie różne sprawy. Wyżej zacytowałem fragment rozporządzenia w sprawie sposobu ustalania wymagań dotyczących nowej zabudowy i zagospodarowania terenu w przypadku braku miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.
  • Odpowiedz
  • 0
@j_super Nie. Urzędy nie sporządzają same projektów decyzji o warunkach zabudowy tylko zlecają to urbanistom / architektom. Więc nie muszę pracować w urzędzie, żeby sporządzać decyzję o warunkach zabudowy.
  • Odpowiedz