Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#ksiegowosc #audyt #korposwiat #pracbaza #katowice #zarobki

Czy przegrałem życie?

Mam 27 lat, i jestem absolwentem finansów i rachunkowości w Katowicach (późno poszedłem na studia).

Naczytałem się przed studiami, że idąc na ten kierunek to jak złapać Pana Boga za nogi, a teraz dochodzi do mnie, że albo ja mam problem albo w Polsce jak w lesie.

Miałem staż w biurze rachunkowym, ale siedzenie z grażynami to była udręka

Myśle więc co dalej?

Znajomi mi mówią żeby składał papiery do korpo typu:
Sophia steria
Fujitsu
Capgemi
PwC SDC

Czyli typowe SSC/BPO. A ja uważam takie firmy za pracę typu produkcja tyle że przed komputerem na „ołpenspejsie” klepiąc dzień w dzień to samo jak małpa.

Czy jest praca po FIR?
Rozwojowa
Dobrze płatna
Nie z 300h w miesiącu

Znam 2 języki obce na poziomie zaawansowanym (B2 - ang i niem) i obsługę programu Office - power point, excel, word.

Wiem żeby mnie przyjęli do w/w firm bo znam języki, a to jedyny ich wymóg.

Ale co dalej?

Klepanie do 65r. życia faktur dla niemca?
Da się w tym rozwinąć i zarabiać godnie?

Nie bardzo wiem jakie są możliwości po FIR?

Czytałem o Analityku Danych, często powielana jest znajomość Python, R i VBA, ale słyszałem również że statystyka+programowanie maszynowe.

I nie jestem pewny, bo ledwo zaliczyłem matematyke - macierze i całki i statystyke też męczyłem. Czyli analityka nie jest dla mnie?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: [Wyjazdy studenckie - bogata oferta przez cały rok](https://st.pl/$xvynkdla)
  • 30
MętnyZboczeniec: analiza danych jest fajna i ciekawa, jak jesteś #!$%@? ze statystyki to może być ciężko - ale zależy jakich narzędzi używają w firmach, w niektórych jak obcykasz program to możesz klikać jak małpa xD (choć chyba tego chcesz uniknąć...). poducz się statystyki, R/pythona i może Statistici albo darmowego odpowiednika. ogarnij jak się robi case study (bo często to jest sprawdzane podczas rekrutacji, dostajesz przykładowe dane i pokazujesz, że wiesz co
@AnonimoweMirkoWyznania: masz na prawdę dużo opcji- ja bym pewnie poszedł w analitykę biznesową (finansową); jak będziesz znał standardy księgowości międzynarodowej nie powinieneś mieć problemu z pracą

generalnie zależy od tego co chciałbyś robić w życiu- czy celem jest bycie głównym księgowym, czy pracować np. w funduszu inwestycyjnym... albo urzędzie skarbowym ;-)
Jak znas angielski i niemiecki to wal na Szwajcarie albo Frankfurt do jakiegoś banku albo do funduszu. No ale żeby tak zrobić to trzeba mieć jakieś już lata przynajmniej 3-4 doświadczenia w Polsce i te firmy które wymieniłeś to spoko na rok potem kolejne parę lat jakiś bank i cyk ( ͡° ͜ʖ ͡°)
OP: @pcstud: chcialbym zostac ekspertem w dziedzinie.

Ksiegowosc wydaje sie nudna i malo rozwojowa stad pomysl o analityku biznesowym, ale czy to nie dla “łebskich głów”?

I gdzie taki analityk najczesciej pracuje, w korpo?

Jak to z emigracja? Na zachodzie jest jakas szansa w tym?

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: Eugeniusz_Zua

@AnonimoweMirkoWyznania: Tak myślę o korpo jakich masz pełno w Krakowie lub Wrocławiu, ubs, cs, hsbc etc. Masz 27 lat i tylko staż za sobą? to jest mega mega słabo szczerze mówiąc. Ja mam 28 lat i 6 lat doświadczenia xD a i tak uważam że za późno zacząłem. Więc nawet nie śmiej marzyć o Szwajcarii jeżeli masz tylko staż w tym wieku za sobą xD
@AnonimoweMirkoWyznania: Chłopie to nie czas i miejsce na tłumaczenie takich rzeczy. Takie rzeczy się ogarnia w wieku 20 lat, gdzie masz rozterki co do kariery i co robić. Teraz będzie Ci mega ciężko bo wszędzie będziesz juniorem a wiek już masz. Narazie to narzekasz na wszystko. Serio to nie czas na zastanawianie się gdzie celować, tylko raczej cieszyć się żeby cokolwiek Ci się nawinęlo..
@AnonimoweMirkoWyznania: No bo inna jest sytuacja jak ktoś zmienia branże a nie że chłop 27 lat i po stażu tylko xD mówisz o wielkich rzeczach umiejętnościach itd a to nic nie znaczy bo Ty musisz zacząć od zera od najprostszych prac żeby w ogóle myśleć o karierze i pieniądzach. Chodzi mi ogólnie o to że Ty masz dylematy na poziomie osoby w wieku 20 lat
@AnonimoweMirkoWyznania: jeżeli chcesz się przysłużyć naszemu państwu ( ͡° ͜ʖ ͡°) to możesz spróbować w KAS. Jak rzeczywiście coś umiesz to po kilku latach możesz robić naprawdę ciekawe rzeczy ;) co zdolniejsze jednostki wyłapują do fajniejszych komórek ( ͡° ͜ʖ ͡°) no albo do ABW, tylko tam na wstępie przetrzepanie wszystkiego, wiec jak masz coś na sumieniu to lepiej nie xD