Wpis z mikrobloga

Pracuje od 4,5 roku w tej samej firmie - praca biurowa związana z finansami.
2 lata temu zmieniłem w firmie dział na inny - myślałem że będzie lepiej i było ale po wprowadzeniu od tamtego roku nowych norm i zasad czuje się jakbym stanął w miejscu.
Czuję że od początku tamtego roku nic nowego nie uczę się w pracy tylko robię mechanicznie cały czas te same rzeczy. Ostatnio zdałem sobie sprawę że bardzo ciąży mi to na psychice że nie uczę się czegoś nowego - mój mózg wegetuje.
Oczywiście oprócz pracy przeczytam czasami jakaś książkę lub ciekawostki różne w internecie. Pamiętam czasy studiów, niby człowiek nie lubił chodzić na ten wykłady i ćwiczenia ale chłonął wiedzę jak gąbka. Tęsknię trochę za tym.
Nawet myślałem iść na jakieś studia - może informatyka? Budownictwo? Lub coś z fotografią? Ale wydaje mi się raczej że za dużo pieniędzy by to wszystko kosztowało - studia niestacjonarne kosztują 4500zl rok + dojazdy i inne koszty operacyjne.
Interesuję się fotografią, więc myślałem może zrobić jakiś kurs fotograficzny lub na operatora drona żeby można było na tym zarabiać na legalu.
Oszczędności trochę mam żeby kupić jakiś sprzęt. Myślałem ostatnio też żeby moze założyć jakiś biznes żeby się doskonalić.
Potrzebuje bardzo tego żeby uczyć się nowych rzeczy, zdobywać nowe doświadczenia.
Najlepiej też byłoby zmienić pracę.
A wy co robicie żeby się doskonalić i dokształcać w życiu?
#pytanie #zycie #przemyslenia #praca #pracbaza #rozwojosobisty
  • 5