Wpis z mikrobloga

#perfumy #ujowerecenzjesnoopa 1/1 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Roja Parfums Sweetie Aoud (2015)

Otwarcie tego zapachu na pewno kiedyś jadłem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Na bank smakują tak jakieś cukierki orzechowe w ciemnej czekoladzie. Teraz sobie za nic nie przypomnę które. Nie wiem jak pachnie dzięgiel ale to może on odpowiada za taki orzechowy - zielonkawy posmak, z czego Ja w bazie serca czuję już oud i on trochę na pewno ten zielony vibe nadaje. Mówię o oudzie bo nie wszystkie recenzje wymieniają go jako odczuwalny w tym zapachu. Może to zaleta bardzo dobrego oudu który zazwyczaj skręca w akord zielono-drewniany. Za to nie czuję tu róży, a jeśli jest, to bardzo dobrze wkomponowana. Zapach cały czas się zmienia po głowie już pozostaje tylko wspomnienie a powoli zaczyna się cała magia tego zapachu. Wchodzi kardamon, amyris i kminek, w tym momencie zapach jest najbardziej kulinarny, ale czy porównałbym go do wypieku jak co poniektórzy, jakoś nie bardzo, jest słodko, ale bez przesady, oudowo, po czym w kolejnej fazie zapachu dochodzi drzewo cedrowe i gwajakowe, zapach ma wyczuwalne nuty drzewne w połączeniu z korzennymi, aromatycznymi i cukierniczymi aspekatami z minimalnym tłem jałowca którego da się wysegregować.
Roja w swoich najlepszych zapachach przyzwyczaił mnie że jest mistrzem połączeń i dawkowania. Nic nie gra tu pierwszych skrzypiec, niektórych nut nie da się wyselekcjonować, lub trzeba się skupić, lub przychodzą rozciągnięte w czasie.
Zapach w pierwszych 30 minutach zmienia się nieustannie.
W głębszej bazie jest już aromatycznie, balsamicznie z podkładem drewniano paczulowym, z nieco wycofanym kulinarnym początkiem, ale powtarzam żadna nuta nie wychodzi przed szereg. Nie lubisz np. paczuli ? Nie ważne, bo gra jako jeden z licznych skrzypków w orkiestrze symfonicznej Roji.
Co ciekawe, nawet w Enigmie tak nie czułem naturalności składników, a miałem próbkę Ekstraktu. Jeden z najlepszych jakościowo zapachów jakie miałem okazję w życiu powąchać.
Zrobiliśmy deal życia, serio. Udało się go kupić za 550zł. Tester okazał się w 100% oryginalny, wcześniej przekopałem net i wiem że testery Roji mają flakony jak oryginały bez napisu tester, plastikowe korki i własny batch. Wszystko się zgadza, nawet metalowa plakietka ma jeszcze folię.

Zapach: 9/10
Projekcja: 10/10
Trwałość: ?
Cena: 1700zł za 50ml na Notino

Ps. dajcie mnie tego korka z plastikiem serce mi sie kraja.

@Minishcap wołam bo chciałeś reckę, teraz czekam na "Fajna, ale nie pisz więcej" XD
SnoobDuog - #perfumy #ujowerecenzjesnoopa 1/1 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Roja Parfums Sweetie Aou...

źródło: comment_8unpSMd21xKEmmunlmwF0ppLnHpgcUMJ.jpg

Pobierz
  • 14