Wpis z mikrobloga

hej kupiłem #arduino chcę zrobić pierwszy mały projekt który będzie mi podlewał roślinkę jak jej będzie sucho.
Ogarnąłem już jak działa miernik. Jednak mam problem z zasileniem pompki na 12v.
Używam steup mt3608 arduino - jeśli podepne go bezpośrednio do 5v i uziemienia z lewej strony działa.
Jak użyję funkcji pinMode(0, OUTPUT); digitalWrite(0,HIGH); to nie wyrabia Voltarz spada do 4V i nie idzie dalej.
Skąd wziąć większy prąd?
#pytanie #pytaniedoeksperta #programowanie ?
  • 34
  • Odpowiedz
Docelowo chciałem zrobić mini ogrodnika na pierwszy projekt z Arduino
pomiar wilgtności gleby -> jak za mały włącz pompke Sprawdza co godzine czy coś.
Pomiar temperatury, wilgotności, cisnienia a co! i zapis na karte sd ale to chyba czarna magia :D
  • Odpowiedz
@bomber4: również podłączałem do 5V i nic się nie zjarało - nawet miałem przez tydzień w ogródko podłączone do powerbanka 5V i nic się nie zjarało ;) A podróbka na 99% bo oryginał kosztuje ok. 120 zł i działa na 3.3V - 5V

@Niebadzlosiem: a co do czujnika światła to tak działa - Wyjście TTL (cyfrowe - 0 albo 1) powoduje istnieje możliwość bezpośredniego podłączenia do procesora. Moduł na wyjściu
  • Odpowiedz
@sunkillmoon: Bo właśnie po takim haśle skopiowałem programy/skrypty i tak też podpiałem gnd do gnd , vcc do 5v , sda do sda, scl do scl (później to samo tylko piny 4 i 5)
Ściągnałem biblioteki i spróbowałem tego:


This is a library for the BMP280 humidity, temperature & pressure sensor
This example shows how to take Sensor Events instead of direct readings

Designed specifically to work with the Adafruit BMP280
  • Odpowiedz
@bomber4: @sunkillmoon: sorka źle mi się kod wkleił xD Ale z grubsza tak do 5V był podpięty tak jak oryginał z którego brałem dokumentacje i sposób podpięcia ;P
Późniejk pokazywał głupoty.
Próbowałem siędo niego z 3,3V podpiąc zmieniając mySensor.settings.I2CAddress = 0x77; na 76 itd ale nie pomogło no nic nowy sensor zamówię :D
  • Odpowiedz
sketch I2C scanner


@bomber4: Próbowałem nie wykryło :<
Dobra to muszę zamówić:
z 2 przekaźniki
ten sterownik do silników co wrzuciliście
czujnik temp + wilgotności
czytnik kart sd? chociaż wifi byłoby lepsze no ale to pewnie droga zabawa :D
Co polecacie jeszcze na start?
  • Odpowiedz
@Niebadzlosiem: wifi nawet tania zabawa ESP8266 kosztuje 10zł lokalnie pewnie gdzie 20zł, a do sterowania pompy to już co wolisz, czy przekaźnik, czy ten L298, czy jak to na alegro piszą "Moduł mocy PWM"
  • Odpowiedz
Obecnie dość dużo projektów robię na Wemos d1 Mini, przede wszystkim dla mnie na plus ze jest wifi, więcej pamięci, deepsleep, i inne pierdoły których nie ma w arduino
  • Odpowiedz
@Niebadzlosiem: Czemu wszyscy arduino-wannabe ZAWSZE zaczynają od podlewania kwiatków? Akurat badanie suchości gleby to nietrywialna sprawa i "czujniki" za 5 zł nie mają żadnego sensu, są całkowicie niekalibrowalne.

  • Odpowiedz
@noffi: Raczej nie mam innych potrzeb xD Po prostu chce sobie zrobić ogródek w kuchni a zawsze zapominałem go podlewać xD Właśnie też czytałem e te czujniki po 5zł się rozpadają po jakimś czasie. Jak robiłem test w szklance wody to działał kwestia jak długo :D
  • Odpowiedz