Wpis z mikrobloga

@hard1: za sumę punktów za szlaków. Każdy szlak w górach ma swoją wartość punktową, na potwierdzenie zbierasz pieczątki z schronisk, kas i hoteli do książeczki pttk. Książeczkę później oddajesz na weryfikację i dostajesz od nich odznakę. Ta co dostałem, mała srebrna, to 360pkt.

Możesz też sobie bez problemu kupić w sklepie, za całe 6zł ( ͡° ͜ʖ ͡°)
http://sklepcotg.pttk.pl/gorska-odznaka-turystyczna/154-odznaka-got-mala-zlota.html
@qwarqq: Punkty kojarzę. To chyba było 1 pkt za każdy kilometrów + 1 ptk za każde 100 metrów przewyższenia.

360 to w sumie nie wydaje się tak dużo. Policzyłem sobie teraz i od początku 2020 mam już 139 ustukane.
Za 2019 pewnie spokojnie będzie miał z 1000 - 1500. Tylko, że nigdy mi się nie chciało tego w żaden sposób weryfikować.
@qwarqq: Spokojnie ;-)
Zakładam, że uzbierałeś 196 pkt?
No to możesz zakupić popularną i brąz ;-)

tu masz ten ustęp z regulaminu:
Ustala się następujące ilości punktów koniecznych do zdobycia poszczególnych stopni popularnego oraz małych GOT PTTK:
- popularny 60 punktów
- mały brązowy 120 punktów
- mały srebrny 360 punktów
- mały złoty 720 punktów
@bialoczarna: @qwarqq: wiecie może jak działa ten rok kalendarzowy? Jak zweryfikuje teraz punkty z zeszłego roku, to punkty z tego sezonu nie będą się liczyć? Czy to ma być rok kalendarzowy od wycieczek? W ogóle to jest posrany punkt.
@hard1: Jak doczytałem taki Zawrat z Palenicy to 36pkt. Ale już za tydzień wycieczka z Palenicy na Kozi to 7pkt. ( ͡º ͜ʖ͡º) Więc wbrew pozorom nie tak łatwo zebrać te punkty chodząc często po jednym paśmie górskim.
@hard1: Z tego co na szybko wyczytałem, to chyba w danym roku na daną odznakę nie mogą się powtarzać. Ogólnie to spoko jakby respektowali ślad gps i fotkę. Ale pieczątek to mi się nawet na KGP nie chcę zbierać xD
@booolooo: No właśnie PTTK to raczej nie jest organizacja idąca z duchem czasu. Już dawno zamiast tych pieczątek mogłaby być apka do np. zameldowania się przez GPS na szczycie / szlaku albo jakiś skaner QR-ów potwierdzający szczyty KGP. W sumie to nawet ich strony internetowe się zatrzymały na latach 90-tych :P
@Zielczan: o ile mi wiadomo punkty zliczane są w danym roku kalendarzowym. Nadwyżki przechodzą na kolejną odznakę (ale nie więcej niż 50% wartości kolejnej odznaki).
@hard1: szlaki w roku kalendarzowym nie mogą się powtarzać. W gruncie rzeczy to są odcinki o konkretnej wartości ( jest do tego specjalna książka z punktacja). Więc jeśli robisz sąsiedni szlak i jeden z odcinków wypada powtórnie to tego odcinka nie liczysz.
Masz dużo racji,
@booolooo: do weryfikacji mozna wydrukowac np podsumowania treningow z endomondo, takze nie jest tak zle, fotki tez sa mile widziane. Te pieczatki to bardziej dla siebie sie zbiera, bo czasem mozna bardzo ladne upolowac :p

@hard1: ze wszystkich odznak do zdobycia to akurat nie PTTK robi KGP tylko oddzielni ludzie. Chcialem w tym roku soe zapisac, ale w sumie wydaja sie tak samo archaiczni jak PTTK.