Wpis z mikrobloga

Zabawy ze ściskaczem dłoni ciąg dalszy

Jeszcze jeden eksperyment ze sprężyną ściskacza, polegający na oszacowaniu charakterystyki siłowej sprężyny prostymi domowymi sposobami oraz przeniesieniu tych charakterystyk do symulacji wytrzymałościowej w programie SolidWorks. Otrzymane wyniki pozwoliły zweryfikować o prawidłowości założonego materiału oraz zweryfikowaniu wymaganych parametrów geometrycznych sprężyny po przeprowadzeniu obliczeń analitycznych dla obranego materiału.

Zapraszam: [[#93] Sprężyna skręcana / zginana - ciąg dalszy eksperymentów ze ściskaczem, SolidWorks Simulation](https://youtu.be/l_wifpIqKbs)
Jeżeli wolisz śledzić wpisy związane z kanałem poprzez Facebooka: Inżynier Programista - FB

#inzynierprogramista #inzynieria #mechanika #matematyka #cad #modelowanie3d #projektowanie #solidworks #ciekawostki #gruparatowaniapoziomu #studbaza #pracbaza
Pobierz InzynierProgramista - Zabawy ze ściskaczem dłoni ciąg dalszy

Jeszcze jeden ekspery...
źródło: comment_nbnaMxeAu47RSCzTSe54UBi5YApOTfVB.jpg
  • 9
@Tatankajotanka: Po co te eksperymenty? Każdy ma różne zainteresowania, potrzeby, coś co zaciekawia co kryje się głębiej. Jeden z Czytelników zapytał w komentarzu pod materiałem dotyczącym parametryzowania modelu sprężyny w jaki sposób ona pracuje. Z drugiej strony sam byłem ciekaw jakie otrzymam wyniki symulacji w programie SolidWorks, ponieważ chcę ten program poznawać, poznawać moduł Simulation, ćwiczyć interpretowanie symulacji i dzielić się swoimi wynikami z innymi osobami, które to interesuje.
Zawodowo nie
@Tatankajotanka: Nie należy bardzo zachodzić w głowę. Spróbuje w sposób prosty wytłumaczyć na przykładzie... nawet tej sprężyny z nagrania. Proszę zauważ, że wykonując jakiekolwiek obliczenia analityczne i wykonując symulacje numeryczne jesteśmy w pewnym obszarze danych, które powinny zostać odzwierciedlone w rzeczywistości. Jak wiadomo w rzeczywistości nic idealne nie jest. Albo wynika z tolerancji wykonania elementu - czyli naszej sprężyny, rzeczywistej wartości parametrów wytrzymałościowych materiału, który może się różnić z dostawy na
@Tatankajotanka: Wyobraź sobie program który rysuje koło z prostych za każdym razem dodając nową prostą. Zaczyna od jednej, potem dwóch (co w zasadzie daje nadal prostą), potem trzech (trójkąt), czterech (kwadrat), pięciu (pięciokąt) itd. aż otrzymasz koło. Jakbyś to miał ręcznie rysować to by to zajęło mnóstwo czasu. A tak z zaprogramowanym prostym programem, czy to w jakimś Pythonie, czy Matlabie możesz taki problem rozwiązać szybko z całkiem dokładnym wynikiem -
@InzynierProgramista: Taka mała uwaga, numerujesz wszystkie swoje filmy od najstarszego do najnowszego i przez to nie wiadomo gdzie zacząć oglądać bo np. zacząłeś serię z SolidWorks. Fajnie gdyby to było raczej zależne od serii a nie od ilości odcinków. Bo jak mniemam, to na początku jakieś podstawy tego SolidWorks pokazywałeś i od tego chciałem zacząć.

W tym da się przeprowadzać symulacje związane z ciśnieniem powietrza podczas ruchu obiektu?
@warstwowy_kabel: Witam. Można się zastanowić nad tym, tylko pytanie czy na tym etapie zmiana sposobu numeracji nie wprowadzi jeszcze więcej zamieszania. Tym bardziej, że np. z symulacjami na chwilę obecną zrobi się jakaś przerwa by znów powrócić do samego luźnego modelowania 3D i taki najprawdopodobniej będzie kolejny odcinek pod koniec tego lub z początkiem przyszłego tygodnia - jakiś prosty element, z którym każdy się spotyka a może nie każdy będzie wiedział