Wpis z mikrobloga

Hejo #bezsennosc

Od dawna mam z bezsennością problem. Zaczęło się od depresji i mega obciążenia psychicznego w nowej pracy. Ale zostałam w niej kilka lat.
Najpierw nie mogłam zasnąć jak miałam do pracy na 4 rano.. Noc nieprzespana. Potem gdy miałam na popoludnie, też nie mogłam zasnąć. Na nocki też się bałam że się nie wyspie.

Zmieniłam tę robotę, ale teraz to już w ogóle nie mogę spać kiedy na następny dzień idę do pracy. Kiedy mam wolne, śpię jak dziecko. Jak się tego pozbyć? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 52
  • Odpowiedz
@Wodkajakwodka: Jak przeszkadza Ci to w normalnym funkcjonowaniu, to chyba najlepiej isc do psychiatry. Jest troche lekow po ktorych szybko sie zasypia i spi cala noc. Rowniez psychiatra moze zasugerowac psychoterapie jezeli problem ma glebsze podloze
  • Odpowiedz
@Wodkajakwodka: Rozwaliłas zegar zmianowością.
Takie same pory spania, nie za gorąco w pokoju, wyciszyć się bez komórki, bez używek.
Tak na początek...
Jak nie pomoże to jakiś lekki lek na polepszenie snu np małą dawkę Trittico.
Ważne żeby chodzić o tej samej porze. Tresujesz organizm.
  • Odpowiedz
@Wodkajakwodka: zacznij od melatoniny, jest bez recepty. Możesz zacząć od 3mg, jak nie pomoże zwiększyć do 5. Jak nie zadziała to psychiatra i leki nasenne.

Plus oczywiście higiena snu: ciemno i chłodno w sypialni, na godzinę przed snem odłożyć ekrany. Mi osobiście w zasypianiu pomagają audiobooki, ale musza się wyłączyć po jakimś czasie bo jak czasem się zapomnę i lecą cała noc to ten sen jest zauważalnie gorszy.
  • Odpowiedz