Wpis z mikrobloga

@samuraj24 też tego nie rozumiem ale 90% nowego budownictwa ma salon z aneksem, ew. masz możliwość oddzielenia ścianą jak masz odpowiedni metraż. Jakoś ludzie tak żyją. Chodzę do znajomych, którzy mają aneks i jakoś kanapa nie #!$%@? fryturą ¯_(ツ)_/¯
Zajebisty aneks kuchenny to największa ozdoba nowoczesnego domu.


@Milioner_z_Choroszczy: a do czego służy taki aneks? Do czego w ogóle służy taki nowoczesny dom?

Kuchnia służy do przygotowywania potraw, byś z głodu w tym nowoczesnym domu nie zdechł. Tak samo jak kibelek służy do srania, kotłownia do grzania budynku, a schowek na miotły - do przechowywania mioteł. Jak "nowoczesny dom" oznacza jakąś klitkę wielkości boksu w stajni - to nie ma miejsca
@hrumque: o to to! W swoim projekcie miałem mieć salon+kuchnia 40m2. Koniec końców wyleciał z bryły budynku garaż i teraz salon 40m2 i kuchnia 16m2. Można w NOWOCZESNYM powtarzam NOWOCZESNYM stylu zrobić wyspę
Zrób wyspę jak salon połączony z kuchnią xD
@haxxx: no właśnie. Wyspa jest bardzo fajną sprawą, ale nie w kuchni wielkości kartonu po telewizorze (i to LCD). Musi być trochę miejsca by się dało przejść dookoła.
Ale jeśli metrów brakuje - to trzeba sobie zadać pytanie "co ja w kuchni będę robił".
Bo jeśli ktoś jada na mieście, a w kuchni najwyżej odgrzewa pizze i chińszczyzne z mrożonek, gotuje kawę i zmywa kieliszki po poprzednim wieczorze... to po co
@cadet: Bo mają dobry okap
Ja za czasów studiów chodziłem do kumpli co wynajmowali takie mieszkanie - wiadomo że też studenci ch0jowo gotują wszystko smażone na oleju. Tak u nich j3bało w mieszkaniu, że zawsze na jakiś melanż się szło w gorszej kurtce bo od azu j3bała frytkami
@hrumque: Mnie oświeciła znajoma i zadała pytanie : "Gotujesz czy odgrzewasz"
Jak gotujesz to tylko kuchnia zamknięta/półzamknięta. A poza tym jak masz gości jest impreza to albo od razu myjesz brudne garnki/naczynia albo wynosisz z pola widzenia gości. Bo trochę słabo jak siedzą w salonie i widzą jak w kuchni stoi garnek po bigosie xD
@samuraj24 może dobry okap, może dodatkowo wietrzenie mieszkania przy gotowaniu. Niektórzy potrafią kisić się w tym co gotują, bo nie czują zapachu. Ja nawet jak w wydzielonej kuchni smażę boczek to zamykam drzwi żeby nie #!$%@? na całe mieszkanie, otwieram okno + odpalam okap
@leesiuu: ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Prawie cały dół przestawiłem, ale garaż miał mieć ok 20 metrów. Trochę nie pomyślałem. Dobrze mówio że pierwszy dom to jest eksperyment i dopiero drugi albo trzeci jest taki jaki powinien być ( ͡° ͜ʖ ͡°)