Wpis z mikrobloga

Mirki, pytanie: kupiłem w marcu poprzedniego roku auto używane, salon Polska i jeszcze go nie przerejestrowałem na siebie czy obecnie wprowadzony nakaz przerejestrowania pod groźbą kary działa wstecz? Szukam info o tym i jedni mówią że nie muszę przerejestrowywać bo prawo nie działa wstecz właśnie i są tacy co twierdzą że każde auto po 1 stycznia ma liczone te 30 dni na rejestracje. Jak to jest? #motoryzacja #prawo #kiciochpyta
  • 9
180zl nie masz? Zawsze mnie to zastanawia co kieruję ludźmi dla których problemem jest przerejestrować auto w terminie 30 dni


@rajman: Tak trudno to odgadnąć? Naprawdę? Przecież w wielu przypadkach nie ma sensu rejestrować pojazdu w ciągu tych 30 dni.

mam swoje powody, teraz to już i tak bez znaczenia bo każde auto będzie musiało być przerejestrowane.


@BananoweDziecko: Chory przepis, ale co zrobić? Większa biurokracja, większe kolejki, większe wpływy do
@rajman ja Cię oświeca. Mam 80 samochód i co miesiąc kilkadziesiąt nowych.

Jak ktoś potrzebuje taniego dywanu do roboty to osobiście wolę żeby te 200 zeta wrzucił w hamulce/opony i nie zostawiła w urzędzie

No i wycieczka do urzędu to często dzień w dupe i drugi na odbiór.

Powodów jest jeszcze sporo

Do tego ten przepis to bubel. Powie Ci to każdy siedzący w temacie. Od urzędnika. Przez handlarza po finalnego klienta.
czy może chodzi o szybką kasę do budżetu...


@BananoweDziecko: A jak myślisz? Przecież chodzi tylko i wyłącznie o kasę. Większa ilość osób rejestrujących pojazdy = większa kasa.
To że auto kupujesz auto i sprzedajesz za 1,5 miesiąca, a w tym czasie musisz je przerejestrować na siebie, a za 2 tygodnie kolejny człowiek je przerejestruje na siebie, to tylko kasa dla budżetu !
@JPXXX już mi w urzędzie mówili. Według nich ewentualne kary nie pokryja nawet połowy kosztu roboczogodzin urzędników do obsługi tego bubla. Do tego paraliż wydziałów komunikacji. O 9 U nas nie ma już numerów na dany dzień. Teraz w Poznaniu 3 dni mi pośrednik rejestrował samochód.

Do tego paraliż sądów nadchodzi. O bzdurnym systemie zgłaszania nabycia i sprzedaży nie wspomnę. Szczególnie tym ostatnim.

Mógłbym wiele ciekawego na ten temat napisać.