Wpis z mikrobloga

@benetti kiedyś przeszłam przez jezdnię z myślą żeby mnie policja nie złapała, a akurat przejeżdżali, kiedy ja przechodziłam w niedozwolonym miejscu, peszek (), no w każdym razie słuchawki na uszach, krok lekko przyspieszony, udaję, że ich nie widzę, oni radiowozem jadą obok mnie. Kątem oka widzę, że ten, który siedział na miejscu pasażera otwiera okno. Zrobiło mi się troszkę gorąco, ale myślę sobie "mam wytłumaczenie, słuchawki na uszach",
  • Odpowiedz
@Kaplanka: Ja tak samo, zatrzymałam się ulica pusta nic nie jedzie, wchodzę na jezdnię i widzę jak radiowóz nadjezdza... Już mi gorąco, miałam może z 17 lat, ale pamiętam to do dziś. Udałam, że ich nie widzę i szybko poszłam w stronę galerii (ulica prowadziła do ruchliwego ronda) i mi się upieklo. Ale od tamtej pory bardzo przestrzegam zasad i nawet na czerwonym przy pustej jezdni nie przechodzę ( ͡°
  • Odpowiedz
@benetti: Współczuję ten przepis serio jest bez sensu.

Zdumiony jestem tym ze żaden debil jeszcze nie wyskoczył "No przecież łamiesz prawo" "Twarde prawo ale prawo" albo inne debilne argumenty :P Wypoczki to postujące chyba jeszcze z gimnazjum nie wyszły ;d

@Niebadzlosiem no jest głupi, ale jaką alternatywę proponujesz? Wybiórcze przestrzeganie przepisów?
  • Odpowiedz
@benetti: A było to skrzyżowanie? Na skrzyżowaniu można przechodzić przez jezdnię, nawet jeśli przejście dla pieszych jest w mniejszej odległości niż 100 metrów.
  • Odpowiedz
@benetti: we Francji i Włoszech przechodzisz na luzie na czerwonym i odpowiadasz za to tylko w przypadku wypadku. W Polsce bezwzględnie czekasz na czerwonym. Zgadnij w którym kraju jest więcej potrąceń pieszych na pasach
  • Odpowiedz
@Niebadzlosiem:

Gdzie jest logika w karaniu za przechodzenie na czerwonym świetle jak nic nie jedzie ?

Gdzie jest logika w karaniu KULTURALNIE pijących w parku ludzi ? Bo tych co robią syf należy karać srogo.
Gdzie jest logika w karaniu za posiadania i palenie marihuany ? No chyba że po tym prowadzisz samochód to srogi mandat.
Gdzie jest logika w karaniu za przekroczenie prędkości jak dawno już jest po remoncie ale
  • Odpowiedz
@bezbekpol: 28 lat here ale ciągle wierzę że świat można naprawić jeśli każdy tego by chciał ;)
W Anglii bez problemu przechodzisz na czerwonym , nawet za jointa cię nie karzą. Oficjalnie nie wolno ale wolno;)
Zatem zmieńmy prawo albo wprowadźmy depenalizacje na te rzeczy a najlepiej rekrutujmy policjantów z GŁOWĄ.
Nie potrzebujemy maszynek mandatowych czy bezmózgich idiotów. Jeśli policjant daje mandat za przejście przez PUSTĄ drogą to ma pustke w
  • Odpowiedz
@benetti: No co chcesz, mają teraz akcje "niechronieni uczestnicy ruchu", to chronią. Zamiast dawać mandaty za wyprzedzanie na przejściu, łapią jak ktoś pójdzie np. zamkniętym chodnikiem.
  • Odpowiedz
Dokładnie, już nie liczę nawet ile razy przez wyprzedzanie na przejsciu o mało nie wylądowałem na masce, ale kto by się przejmował takimi drobnostkami.
@mucher:
  • Odpowiedz