Wpis z mikrobloga

Mirki, pijcie ze mną kompot. Udało mi się pozbyć utrapienia, które było ze mną od ponad pół roku. Zeszłej wiosny kupiłem Forda Mondeo 3, ale bardzo szybko okazało się, że co tylko może to w nim pada - zaczęło się od dziwnych wibracji na kierownicy, potem zaczął brać coraz więcej oleju, finalnie dymił jak czołg że względu na lejące wtryskiwacze. Dzisiaj koszmar się skończył. Jeszcze przed robotą przyjechał gość bo szukał auta dla syna, a że jakiś był mało dociekliwy to o te wady nie dopytał, więc mogłem odzyskać spora część wrzuconej kasy. Nigdy więcej nie kupię diesla - pytanie jakie fajne benzyniaki w tym segmencie można dostać za jakieś 10-12k?

#samochody #pytanie #pytaniedoeksperta #mechanikasamochodowa
teddybear69 - Mirki, pijcie ze mną kompot. Udało mi się pozbyć utrapienia, które było...

źródło: comment_dRayiazFRo0NJdmsg8XnK4zzzhI2OMsX.jpg

Pobierz
  • 105
  • Odpowiedz
@teddybear69: Miałem dokładnie to samo w tym samym modelu, wszystko co mogło się #!$%@?ć się #!$%@?ło. Wtryski, turbina, EGR, wszystko. W pewnym momencie moje mondeo więcej jeździło na lawecie niż samodzielnie. Najgorszy samochód jaki miałem.
  • Odpowiedz
@teddybear69: W ciągu ostatnich tygodni na wykopie pisały ze dwie osoby, że sprzedały w pełni sprawny samochód za 2-5k zł a po dwóch miesiącach kupujący do nich dzwoni i żąda na naprawy tyle ile dostali za samochód.
  • Odpowiedz
@teddybear69: Kupiłem go za 9 tyś (wersja z podgrzewanymi szybami, fotelami itp. ta najbogatsza) #!$%@?łem w naprawy ponad 6 tyś, sprzedałem za 4,5 tyś. facetowi który miał swój silnik. Koleś od którego kupiłem #!$%@?ł mnie bez mydła... najlepsze jest to że przy przeglądzie przed sprzedaniem wyszło że kabel od ABS jest sklejony taśmą. Ten samochód jest moją osobistą małą tragedią. Nigdy więcej diesla nie kupie. PS. Tez dymił jak lokomotywa i
  • Odpowiedz
@teddybear69: przymiarkę robię do kupna jakiejś benzynki do 10k, ale bog mi świadkiem ze wejdę nawet do rury wydechowej przy sprawdzaniu.
@krissrusz: Dokładnie tak, tragiczna wersja. Pierwszy raz kupowałem samochód i przy okazji zostałem wyruchany tak mocno że do dzisiaj mnie tyłek piecze.
  • Odpowiedz
@pablosik cos się w nich może zdupić?


@teddybear69: Wszystko zależy jak ktoś używa ale w diesel ogólnie niezawodny. Tylko tyle że utrudniony dostęp do świec żarowych.

Sam samochód jest o niebo lepiej wyposażony niż Mondeo czy Avensis. Najczęstsze problemy to wymiana ekranu na desce bo po tylu latach już lutowanie puszcza (do ogarnięcia samemu), zużywają się końcówki drążków i tuleje. Mimo wszystko jak za te cenę to bardzo dobry samochód i
  • Odpowiedz
Było na złom oddać. Mamy polifta za 3000 zł bez leżących wtryskow gdzie sztuka to 600 zł ale można kupić same zaworki Delphi za 130 sztuka.
  • Odpowiedz
@Jarubot: Kup sobie Astrę w gazie. Tylko szykuj się, że może żreć olej. Ten typ tak ma. Po remoncie pewnie mniej, ale też wróci w końcu. Ogólnie kupować auto to straszna loteria. Chyba już lepiej kupić tanio #!$%@? i naprawić.... Choć wiesz na co się szykować. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz