Wpis z mikrobloga

#dirt4 #dirtrally2 #wrc #gry #dirtrally #kierownica
Hej. Polecicie zestaw kierownicą pedały do 1k do gier wymienionych w tagach, plus do gier gdzie jeździ się bardziej przyziemnymi autami, nie super samochodami. Nie wiem gdzie zacząć. Gram w dirt4 padem. Wiem że tańsze kierownice to kupa ze względu na jakość budowy jak i realizm. Jeżdżę autem od 2002 i nie mogę wczuć się w grę kiedy mam 270stopni obrotu, a nie jak moje dojazdowa połówka czy weekendową celica. Marketowy badziewi dla młodych ludzi bez kasy i doświadczenia za kółkiem. Plus rozpada się to w rękach (he he he). WRC i auta klasyczne typu stare polo czy Fiat. Ile obrotów /stopni musi mieć taką kierownicą? Ferrari czy Bugatti mnie nie interesują. Chcę pozarzucać tyłkiem po OSach, bez szkody dla moich aut i środowiska
  • 17
@Dave987654321: @BetonowyBrodaczBezAfro: @Promozet1:
A właśnie, przegapiłem, dzięki za podpowiedź, sprzęgło też bym chciał, czy mogę używać łopatek przy kierownicy ze sprzęgłem, czy muszę mieć drążek zmiany biegów(jak to wytłumaczyć..chodzi mi o to czy można ustawić manualna zmianę przy pomocy sprzęgła i wbijać biegi tylko jeden do góry i jeden do dołu łopatkami)?
Chociaż jak o tym myślę, to chyba lepiej dołożyć do drążka, bo bardziej realistycznie jak dam
@RabarbarDwurolexowy: Ja tak właśnie jeżdżę że nie mam wajchy od biegów i używam łopatek i sprzęgła.
Co do wyboru drążka to nie wiem, ten oryginalny od Thrustmastera jest zajebiście drogi, chociaż trzeba pamiętać że jest kompatybilny również z wyższymi ich kierownicami, myślałem nad adapterem do tego od Logitecha ale jakoś nie chce mi się samemu rzeźbić a gotowiec od Bodnara kosztuje chyba stówkę plus przesyłka.
W ogóle za mną ostatnio zaczął
@Promozet1: @BetonowyBrodaczBezAfro: @Dave987654321: Wybrałem G29 z wajchą do biegów(akurat na tę kierownice były raty 0% w moim banku u sprzedającego), czekam na przesyłkę, jednak granie padem(xboxowym) w Dirt Rally 2 autami z napędem na tył to dla mnie mordęga, ciągle mi zarzuca dupę na boki, nie ma szans bym czerpał z tego jakąkolwiek przyjemność, dopiero w tej grze i Dirt Rally 1 widzę jak bardzo arcade'owy jest Dirt 4,
@RabarbarDwurolexowy: Chodzi o przekładnie helicalna która ma swoje naturalne luzy. Jak jedziesz po tarce to mechanizm będzie chciał wywołać odpowiedni efekt. Takie cos podobnego jak na filmie ale nie az tak glosno. Bedziesz widzial ze nie masz paranoi ze zepsute. Taka cecha produktu.
Promozet1 - @RabarbarDwurolexowy: Chodzi o przekładnie helicalna która ma swoje natur...
@Promozet1: Dzięki, już rozumiem, Ok, wiadomo ze filmik nie odwzoruje jak jest w realu, ale może nie będzie tak źle, mam dwie mechaniczne klawiatury, w tym główną na tanich niebieskich switchach Outemu, to dopiero są hałaśliwe urządzenia:)
Moja Celica też tak szarpie, chrupie i rzuca na boki, także można powiedzieć że realizm pod starego japończyka;), jeszcze muszę sobie znaleźć grę, gdzie można nią zagrać Celicą i będę mógł robić za kierownicą