Wpis z mikrobloga

@Bazarnia: badaj się na autyzm bo nie mozna nie być chorym i tak bardzo nie być into konwenanse społeczne xD

Beka z ciebie typku, podobnie jakbyś komus mama na raka zmarła, a ty napisał, że w sumie to po co aż tyle zachodu było bo i tak wiadomo, że umarła a tak to dłużej "żyła" i tylko się nacierpiala
. Noc coś w ten deseń, no dziwak to mało powiedziane hehe
  • Odpowiedz
@kruszon_: nie kolejny tylko akurat moje porównanie jest w punkt,

mamy tutuaj osobę chore i hipoetyetyczna (jak cały antynatalizm) sytuację w której w obliczu nieuniknionej porażki (śmieć matki, a śmierć która na końcu spotka każdego) można zadać sobie pytanie o sens naszych staran, bądź nawet konsekwencje naszych czynów (dziecko dozna cepirnien w trakcie życia, a matka która dłużej będąc przy życiu również więcej cierpienia zazna).

Oczywiste, że nie jest to idealne
  • Odpowiedz
@kruszon_: To prawda, że idiotyczne porównanie. Usunąłbym ten komentarz, ale niech już wisi jako świadectwo mojego wzburzenia.

Bardzo łatwo mi było przyjąć perspektywę ojca zatroskanego losem dziecka i podejść do sprawy emocjonalnie. Pozwól mi napisać co sądzę o tym komentarzu już nieco na chłodniej.

Jak sam autor przyznał, komentarz ten nie pełni żadnej funkcji. Nie ma nikogo uświadamiać, ani skłonić do refleksji. Może być najwyżej wyrazem frustracji faktem, że kolejna osoba
  • Odpowiedz
@Bazarnia nie. Możesz mieć inne zdanie, ale czasami warto je zachować dla siebie. Tak po ludzku możesz komuś sprawić przykrość. Naturalny odruch, to bycie co najmniej przyzwoitym. W Twoim komentarzu moim zdaniem tego zabrakło.

A napisałem, że kreujesz się na oryginała, bo chciałeś dać komentarz inny niż wszystkie. Rzeczywiście, udało Ci się, ale niesmacznie wyszło i tyle.
  • Odpowiedz
Ja #!$%@? co tu się dzieje xD ktoś się zdecydował na dziecko i chciał brac całkowita odpowiedzialność za maleństwo i cieszy się, ze w końcu będzie wszystko okej i będzie się prawidłowo rozwijało, a jakiemuś piwniczakowi z vikop.ru to bardzo przeszkadza xD #!$%@? z tym ze nikt nie każe piwniczakowi się zajmować dzieckiem xD pewnie najlepiej według niego co powinni zrobić rodzice to zrobić hyc o podłogę jak mama madzi xD co
  • Odpowiedz
@Bazarnia: wiesz co, sam kiedyś byłem z tych hurr duruja ych na antynatalistow, faktycznie ta ideologia powoduje strasznie negatywne uczucia.

A przynajmniej jeśli się jej nie rozumie. Kiedy trochę zgłębiłem się w temat to muszę przyznać, że w tym szaleństwie jest metoda i w gruncie rzeczy są tam pewne madre założenia (redukcja urodzeń dla osób patologicznych, no ale to już o eugenikę zachacza #!$%@? xD)

Z tym, że ja kompletnie nie
  • Odpowiedz
@Bazarnia: a czy ty sobie zadałeś trudu żeby zobaczyć czemu dziecko miało martwicę jelita?
Wyszło bardzo późno, bliźniak zdrowy jest.

Losowa sprawa, lekarze nie wiedzą dlaczego tak się stało.

słów brak jakim chamem i ignorantem jesteś
  • Odpowiedz
@Bazarnia: antynatalizm swoją drogą bo jestem zwolennikiem, ale postaw się w jego sytuacji. Gdybym ja miał już takie dziecko, też bym dla niego robił wszystko co w mocy.
Ty pewnie też, a wspominanie w tej sytuacji o antynatalizmie nie ma sensu
  • Odpowiedz