Wpis z mikrobloga

Mirki z #niemcy, a dokładnie z #monachium

Gdzie kupię w DE zieloną plakietkę Unweltzone? Na stacjach benzynowych jest taka możliwość? Czy tylko stacje diagnostyczne? Mogę kupic sama plakietkę bez przeglądu? Ile kosztuje? A jeśli wjadę do Monachium bez tej naklejki, to w ogóle ktoś to zauważy? Sprawdzają to? Samochód zupełnie nie rzucający się w oczy na tle samochodów w Monachium ;D

#motoryzacja #euro4 #kicuochpyta #pytanie
u.....d - Mirki z #niemcy, a dokładnie z #monachium 

Gdzie kupię w DE zieloną plakie...

źródło: comment_JGR1dRcRTFjIQUYnJMEDC90wNNwQFGUT.jpg

Pobierz
  • 12
Z tego co mi wiadomo to można ją kupić na stacjach benzynowych ale sam tego nie robiłem
@uzalezniony_rwd. A co do wjazdu to nikt Ci na to pytanie nie odpowie, pewnie w 99% przypadków nikt by tego nie zauważył ale możesz mieć pecha i być akurat tym 1% ( ͡º ͜ʖ͡º)
@uzalezniony_rwd tak jak Mirek wyżej napisał, jedziesz na stację TUV i tam dajesz tylko dowód rejestracyjny ( bez względu na to czy auto zarejestrowane w de czy w pl) na podstawie dabych z dow. rej. dostaniesz naklejke. Koszt 6-7€

Ps. Taką naklejkę możesz kupić na alle... ale nie ma sensu bo to 3minuty zajmuje w punkcie
@chwialsiekrzak: @mycool: @Christoph777: @Mortas: @kamilry123: @Moj_Panie: @1989: panowie, byłem w salonie BMW w Monachium w celu zakupienia takiej naklejki, ale pan który mnie obsługiwał powiedział, że jeżeli nie jestem obywatelem Niemiec, to nie muszę jej posiadać - prawda to? Uwierzyłem mu (choć niechętnie) i pojechałem bez tej naklejki do centrum i parkowałem tam w kilku miejscach i na szczęście nie dostałem żadnego mandatu :D Miałem
@uzalezniony_rwd w sumie to jeszcze nie spotkałem się z przypadkiem, gdzie wśród znajomych ktoś dostał mandat za brak tej naklejki. W pierwszej kolejności służby patrzą na to czy masz ważny parkschein. Jeśli miałeś wykupiony to raczej nie masz sie o co martwić Edit. Ja jestem na polskich blachach na jednym z samochodów i taką naklejkę mam. Koszt 7€. Nokt nie pytal czy jestem obywatelem czy nie. Po prostu ppsiadanie takiej jest warinkiem