Wpis z mikrobloga

Powiedzcie mi, jaki kraj jest obecnie najlepszy do emigracji z Polski?

Zakładając, że chciałbym zacząć tam swoje życie zupełnie od zera (jestem przeciętnym polskim studenciakiem lvl 25). Niestety nie widzę dla siebie przyszłości w tym kraju i chcę zawczasu zanim skończę studia mieć już obrany kierunek ewakuacji. Nie mam tutaj żadnych zobowiązań, więc teoretycznie jestem wolnym człowiekiem i nie chcę swojego życia, a przynajmniej młodości, zmarnować w tym biednym kraju.

#emigracja
  • 11
@Ushguli:

a co potrafisz / co chcialbys robic?


Generalnie wysokiego skilla mam tylko w rysunku, kształcę się na kierunku architektonicznym. A jaką chcę mieć pracę- nie wiem- byle by się godnie żyło.
@Ojciec_Slabeusz: Mozesz probowac skandynawie albo Holandie z samym angielskim. Kwestia raczej tego gdzie dostaniesz interesujaca prace. Jak Ci sie nie spodoba w Europie albo bedziesz chcial gdzies dalej to probuj USA lub Australie, ale tam bym juz jednak jechal z czyms miedzynarodowym w CV. Na sam poczatek jednak bezpieczniej poszukac czegos w UE. Jak nie masz problemow z nauka jezyka to Niemcy. Co do ofert z architektury czy rysunku to nie
@Ojciec_Slabeusz: no w sumie myślę o tym samym.. Kanada nawet by mi się podobała. Jako architekt dałoby się pracować zdalnie? Jeśli ofc to będziesz robił
Słyszałem że warto jeszcze myśleć o skandynawii. No ale tak, raczej praca gdzieś w Europie, sam myślę co by tu robić
@Ojciec_Slabeusz: Daj znać jak coś Ci wpadnie w oko. ja chciałem poza Europę koniecznie to zostaje mi tylko Kanada lub Australia.
Z Australia troszkę masz racje, drogo dosyć z emigracją. Kanada chyba bardziej otwarta na imigrantów.
Rozważałem jeszcze Nową Zelandie ale to ze względu na to, że IT here więc z pracą nie byłoby problemów nie wiem jak inne zawody.