Wpis z mikrobloga

Pytałem ostatnio Was, czy dokupić przed czy to ogłoszeniu wyników za ostatni kwartał 2019. Teraz wiemy, że dokupienie (a zarazem wyłamanie sie z mojego planu) było by tym razem dobrą decyzją, bowiem TSLA po ogłoszeniu wyników w notowaniach "after hours", skoczyła do 648 USD za akcje

365 mireczków (79,69%), głosowało w ankiecie na tak.

I co zrobiłem? Powiem tylko, że postanowiłem kupić coś przed i coś po :P Szczegóły wkrótce :)

Za 2-3 dni postaram się umieścić kolejny comiesięczny dokładny raport. Swoją drogą, strasznie szybko leci ten czas.

#zbieramnatesle #tesla
anonimowy_programista - Pytałem ostatnio Was, czy dokupić przed czy to ogłoszeniu wyn...

źródło: comment_2cbZR5kUUodxWfRNSkcL6QNSbV28nFhY.jpg

Pobierz
  • 28
było by tym razem dobrą decyzją (...) bowiem TSLA po ogłoszeniu wyników w notowaniach "after hours", skoczyła do 648 USD za akcje


@anonimowy_programista: w twoim horyzoncie inwestycji takie skoki nie mają znaczenia

zakładając (optymistycznie) że uzbierasz na tą teslę w 5 lat czeka cię jeszcze 20 wyników kwartalnych. Teraz skoczyło 12% w górę, w paru w przyszłości skoczy pewnie o 10% w dół. Nie można ocenić czy strategia dokupywania przed wynikami
@anonimowy_programista: Ale będzie płacz ja ta bańka jebnie. Tesla sprzedała mniej niż 400 tysięcy samochodów w zeszłym roku a jest więcej warta niż VW, który sprzedał ponad 10 milionów samochodów, dodatkowo Tesla jest więcej warta niż Ford i GM razem wzięte. Jakbym miał akcje Tesli to bym je sprzedał, bo bańki mają to do siebie, że nie wiadomo kiedy pękną, potem będzie płacz i zgrzytanie zębów, dokładnie tak samo jak to
@vasco_da_gama: moim planem jest i było regularne dokupowanie, co miało uśrednić cenę. Rozdzielenie jednorazowego zakupu w okolicy earnings call, na dwa mniejsze, według idzie w duchu owego uśredniania, stąd moja decyzja.

Zgadzam się też, że w ostatecznym rozrachunku to nie będzie miało aż tak dużego znaczenia.
Rozdzielenie jednorazowego zakupu w okolicy earnings call, na dwa mniejsze, według idzie w duchu owego uśredniania, stąd moja decyzja.


@anonimowy_programista: generalnie to ma kupę sensu - dokupywać co miesiąc a w miesiącach w których są wyniki rozkładać zakup pół przed a pół po wynikach. Tylko trzeba się tego trzymać konsekwentnie, przestrzegam tylko przed podejściem typu "a tym razem dokupię wszystko przed wynikami bo spodziewam się że będą dobre" albo "spodziewam się
Ale będzie płacz ja ta bańka jebnie. Tesla sprzedała mniej niż 400 tysięcy samochodów w zeszłym roku a jest więcej warta niż VW, który sprzedał ponad 10 milionów samochodów, dodatkowo Tesla jest więcej warta niż Ford i GM razem wzięte. Jakbym miał akcje Tesli to bym je sprzedał, bo bańki mają to do siebie, że nie wiadomo kiedy pękną, potem będzie płacz i zgrzytanie zębów, dokładnie tak samo jak to było z
@Tagros: no ma, ale takie #!$%@? "ojej bańka, zaraz jebnie, o matko, ale będzie płacz" jest śmieszne. Kilka lat temu paru agentów tutaj też tak gadało o CDR, wtedy był po 70 zł jakoś. Jak wzrosło do 140 i potem więcej to ich wołałem żeby spytać co mają do powiedzenia to milczeli i udawali, że nikt do nich nie napisał. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jak BTC był po 12k $ to każdy mówił kupuj na tym nie można stracić, a jak się skończyło to każdy wie :)


@Tagros: no, skoczył o 8k$

generalnie to wiemy, nie masz ani akcji Tesli, ani Bitcoinów, ani nawet pieniędzy, bo jesteś piwniczakiem, który o inwestowaniu i pieniądzach wie tylko tyle, że raz w tygodniu dostaje kieszonkowe od mamy.
@Tagros: no i takie same argumenty padały przy CDR. "Tylko jedną grę od lat robią", "Wiedźmin już się zestarzał i nikt w to nie gra", "Firma komputerowa warta więcej niż potentat miedziowy, to bańka!" itp.

Nie mówię, że nie masz racji bo może masz. Ale to nadal takie trochę wróżenie z fusów i o każdej spółce można tak powiedzieć. ;)
@Tagros: smieszne jest dla mnie porównywanie BTC i Tesli, która ma realny produkt, zyski i użyteczność.

O inwestycji w akcje Tesli myślałem już od 2013. Od tamtej pory śledziłem informacje na temat kondycji firmy. Stwierdziłem jednak, że w tym okresie dużo ciekawsze rzeczy dzieją się w crypto. Przez ostatnie 5 lat akcje Tesli praktycznie spały... natomiast ta firma przez te 5 lat odleciała hen hen daleko całej swojej konkurencji (na rynku
Tesla sprzedała mniej niż 400 tysięcy samochodów w zeszłym roku a jest więcej warta niż VW, który sprzedał ponad 10 milionów samochodów, dodatkowo Tesla jest więcej warta niż Ford i GM razem wzięte


@Tagros: Świetna analiza i dobre porównanie przyjmując że Tesla jest producentem samochodów na ponad 100 letnim rynku spaliniaków. Ale niestety jest firmą technologiczną i producentem oprogramowania i przy okazji sprzętu do niego, w tym samochodów i to na