Wpis z mikrobloga

Te porównywarki cenowe OC+AC to jakaś kosmiczna ściema.
Za tydzień kończy mi się OC na auto no i przysłali ofertę przedłużenia. Postanowiłem sprawdzić na jednej z tych porównywarek. OC zaproponowali złotówkę drożej niż dostałem propozycję, ale za to w pakiecie z AC była mega fajna cena. No to klikam żeby kupić (cena na ich stronie od razu podskoczyła o ponad 5 dych ale nieważne - nadal chce kupić). Podaję te dane typu rozmiar buta, długość fiuta, dane auta, szkodowość itp. Na końcu dane karty kredytowej. Zakup iiii... #!$%@? wielki. ,,Na podstawie podanych danych samodzielny zakup polisy nie jest możliwy''. #!$%@? straciłem pół godziny swojego życia po to żeby dowiedzieć się że oferta to jawna ściema.
#zalesie #ubezpieczenia #samochody
  • 19
@Poczuj_Rurznice: dlatego warto korzystać z wiarygodnych porównywarek, np. @mfind
Tam wyszło nawet lepiej, bo po kalkulacji online zadzwoniłem i zmodyfikowali mi szczegółowe parametry AC, co znacząco poprawiło cenę (np. z automatu u wszystkich ubezpieczycieli wartość pojazdu była zawyżona o jakieś 30-40k).
@goferek: Akurat korzystałem z tej porównywarki co jest wypozycjonowana o jedno miejsce wyżej od mfind. #!$%@?łem się i poleciałem dzisiaj do agenta i kupiłem samo OC bo jak mi wyliczył AC to się za głowę złapałem. 2 tysiące drożej jak na porównywace i prawie 20 tys PLN mniejsza wartość auta. Komedia.
@Poczuj_Rurznice: z agentami trzeba uważać. Mój ojciec po kilku latach zorientował się, że jego agent wpisywał błędne dane na temat kierowcy by sztucznie zaniżyć składkę. Jeden z agentów promujących się na mirko robi dokładnie to samo, potwierdzasz mu prawidłowe dane a w finalnych dokumentach widzisz, że np. prawo jazdy masz rzekomo od 16 roku życia.
@Poczuj_Rurznice: różnice wynikają głównie z tego, że agenci praktycznie nie sprzedają gównianego AC na kosztorysie gdzie większość odszkodowania zjada amortyzacja i/lub udział własny, to właśnie takie AC jest pierwsze na liście w porównywarce
wycena zależy od wersji wyposażenia, przebiegu, itp.
@Poczuj_Rurznice: @goferek:
Tak się kończy pogoń za najtańszym ubezpieczeniem. Możesz mieć najtańsze, najlepsze, tańsze nawet o połowę, byleby u nas. Z każdej strony reklamy bombardują informacją, że PRZEPŁACASZ za ubezpieczenie.

Przy zakupie ubezpieczenia istotne jest to jakiego ubezpieczenia potrzebujemy i ile możemy na nie wydać - mówiąc bardzo ogólnie.
Dotyczy to również OC komunikacyjnego, bo pomiędzy poszczególnymi towarzystwami są różnice dotyczące obsługi posprzedażowej i likwidacji szkód, chociaż to jest specyficzny
@Poczuj_Rurznice: Może nie tyle gówniane, co... mało ludzi zdaje sobie sprawę co tak naprawdę kupuje, a potem jest płacz, że ubezpieczyciele oszukujo i nigdy więcej żadnego AC u tego złodzieja.

Jeżeli jesteś świadomy tego jak działa Twoja polisa, jakie zdarzenia obejmuje ochroną i na jakiej podstawie potem będzie przebiegała wycena i likwidacja szkody to ok, kup tę polisę.
to nie dla nas tylko dla kogoś


@Poczuj_Rurznice: no nie jest tak jak myślisz, OC z definicji jest dla sprawcy, ponieważ to za jego szkody ubezpieczyciel płaci. Dwa, dochodzi jeszcze bezpośrednia likwidacja szkód, która co nieco na polu obsługi likwidacyjnej namieszała, więc to gdzie masz swoje OC może mieć dla Ciebie znaczenie. Zarówno w momencie kiedy jesteś sprawcą i w momencie kiedy jesteś poszkodowanym.
@Poczuj_Rurznice: Nie chce mi się tutaj pisać elaboratów na ten temat, ale tak na szybko:

1. Poszkodowany może dochodzić roszczeń zarówno od sprawcy jak i jego ubezpieczyciela.
W momencie kiedy poszkodowany stwierdzi, że ma już dosyć bujania się z zakładem ubezpieczeń, może uderzyć bezpośrednio do Ciebie po odszkodowanie. Wtedy to Ty bujasz się ze swoim ubezpieczycielem o zwrot hajsu, bo musiałeś sam zapłacić za szkodę. To są oczywiście skrajne przypadki, ale
@Jestem_Tutaj Ja sprzedaje glownie korespondencyjnie i jak klient chce na email oferte na pakiet to daje klientowi trzy opcje do wyboru 1. Naprawa kosztorysowa z amortyzacja,wkladem wlasnym, ale niska cena.Dokladnie tlumacze jak to wyglada przy pikwidacji szkody,jakie otrzyma odszkodowanie. 2. Naprawa warsztatowa bez wkladow
3. Aso ze stala suma Zgadnij ktore klienci chca brac...

@Poczuj_Rurznice jak chcesz to moge sprawdzi czy sa duze roznice przy opcji kosztorysowej i serwisowej
@vegetassj1: ja sprzedaję niemało a ilość sprzedanych polis AC na kosztorysie z amortyzacją w ciągu ostatniego roku mogę policzyć na palcach jednej ręki.. może z 1-2 + kilka miniAC
jak ktoś chce gównozakres to odsyłam do porównywarek, nie mogę sobie pozwolić na zepsucie opinii jakąś badziewną polisą, po prostu nie sprzedaję byle czego
@Jestem_Tutaj tez sie staram zeby klient wybral chociaz druga opcje,ale sa tacy ktorym nie przemowisz,liczy sie tylko cena
Auto za 50 000 zl,a pakiet oc+ ac aso stala suma,wysokie nnw,fajny assistance za 1900 zl za drogi,ale kosztorys,minimalne nnw,assistance wypadkowy za 1400 jest juz lepszy to o czym rozmowa...
@Poczuj_Rurznice
Naprawa kosztorysowa polega na tym,ze rzeczoznawca wycenia szkode i otrzymujesz odszkodowanie gotowkowe
W 90% liczona jest amortyzacja czesci,czyli o x% pomniejszane jest odszkodowanie. Czyli naprawa w warsztacie za uszkodzenia auta 6000 zl,ale odszkodowanie otrzymasz np. 2000 zl bo amortyzacja+wklad wlasny
Naprawa w warsztacie lub aso umozliwia wybor likwidacji szkody: kosztorys czy warsztat.
Ale uwaga,sa towarzystwa ktore tez do tego typu likwidacji szkody licza amortyzacje czesci(np. Link4)
A wklad wlasny to doplata