Wpis z mikrobloga

Hej, jadę za kilka dni do Izraela/Jordanii i zastanawiam się nad zakupem Jordan Pass, w samej Jordanii będę 2 noce i znalazłem w/w Jordan pass, ale z atrakcji zależy mi głównie na zobaczeniu Petry i jak sprawdzałem ceny to taniej kupić tam wejściówkę, czy ktoś jesteście mi w stanie doradzić mirki ? #podroze #jordania #izrael
  • 6
@romboramba: jordan pass zwalnia z opłat wizowych, więc zależy w jakim trybie wjeżdżasz do Jordanii. Jeśli będziesz kupował wizę to nie wiem czy wyjdzie to taniej niż Jordan Pass. Choć oczywiście są sposoby na bezpłatny wjazd, ale wymaga to pewnej elastyczności - wtedy sama Petra faktycznie wychodzi taniej, o ile nie korzystasz z innych atrakcji (a w tym czasie raczej nie skorzystasz)
@romboramba: @babisuk: jak już wspomniałem wcale nie musi kupować wizy - wystarczy, że na wjeździe zadeklaruje, że jedzie do wolnej strefy ekonomicznej Akaba i wówczas musi się stawić w odpowiednim urzędzie w ciągu 48 godzin. Jeżeli jest w stanie to zrobić to kalkuluje mu się. Prawdopodobnie w tym czasie nie będzie w stanie efektywnie wykorzystać Jordan Pass żeby się zwrócił.