Wpis z mikrobloga

#neuropa #razem
Mazurek do Zandberga:

Jak zareagował Włodzimierz Czarzasty na taką oto wieść - Włodek, jak wygramy, 3/4 twoich pieniędzy będziesz musiał oddać w formie podatku.

Oj, chyba nie zna pan do końca zasady funkcjonowania podatku progresywnego. Podatki progresywne włączają się od konkretnych stawek.

Znam tę zasadę. Płacę podatki dłużej niż pan, dłużej żyję.


Ja #!$%@?ę jak można być takim kretynem jak Mazurek xd
I tak podziwiać Zandberga, że mu nie odpowiedział "OK boomer"
Btw jest między nimi 9 lat różnicy xd

https://fakty.interia.pl/wywiady/news-adrian-zandberg-w-rmf-olga-tokarczuk-powinna-zaplacic-podate,nId,4309455 #polityka
  • 36
@Lipathor: Za co można lubić Mazurka. Zwykła konserwa, która nieco wcześniej niż inni zauważyła, że bycie prawicowcem staje się powoli synonimem debilizmu i nieudolnie maluje się na centrum.
Jak czytałem wywiad z nim w kulturze liberalnej to się pokładałem ze śmiechu. Zresztą jak ktoś się sprzedaje do gadzinówek typu "W sieci" i "W potylicę" to pozostaje poza moim kosmosem.
Już nawet #!$%@?ąc od jego "chwiejności" to jest po prostu intelektualnie miałki.
@Nieszkodnik:

przecież to prawda

xD Równie dobrze mógł powiedzieć "wiem, bo dzisiaj srałem a pan nie". Też to może będzie prawdą.

2028 rok, Mazurek jako jedyny polak dopuszczony do wywiadu z młodym astronautą, który po wielu latach powrócił na Księżyc.

Jak zareagował pan gdy zobaczył, że Księżyc wygląda zupełnie inaczej na miejscu niż z perspektywy Ziemi?

Oj, chyba nie do końca ma pan właściwe wyobrażenie o Księżycu


Mam właściwe wyobrażenie. Patrzę
Polak


@Nieszkodnik: Masz mnie.

Czy ty nie rozumiesz, że w tym przypadku argument wieku czy doświadczenia nie ma żadnego znaczenia w sytuacji gdy chwile wcześniej Mazurek kompromituje się tym, że nie wie jak działa system podatków progresywnych?
Jak ktoś jeździ 20 lat samochodem a mówi, że nie jest zadowolony z tego, że samochody, mają tylko 3 biegi, można podejrzewać, że ma niewielkie pojęcie o samochodach. Tyle, że on skwituje, że ma
Razem chce podnieść jeszcze ZUS


@cyanoone: Tu akurat się zgodzę, tyle, że Mazurkowi o to nie chodzi, bo wcześniej w wywiadzie powołuje się na 75% stawkę.

czemu lewactwo zawsze próbuje wmówić rozmówcy, że nie wie jak działa podatek progresywny?

@prnppp: Nie wiem, może wynika to z kretynizmu i niskiej wiedzy ekonomicznej tych z którymi rozmawiają? Podobna sprawa z tymi, którzy używają wyrażenia "lewactwo". W zdecydowanej większości to niestety kretyni.

U
lewacy myślą, że 7k brutto to takie kosmiczne pieniądze i nikt nie jest w stanie tyle zarobić, skoro sami zapieprzają za najniższą krajową po gównostudiach?


@prnppp: Nie żeby Zandberg zarabiał lepiej xd Jakiś agresywna forma kompleksów przez ciebie przemawia, poćwicz używanie zdań bez słów "lewactwo" i "lewacy" w innym wątku.

No gdyby tylko zamiast imprezowania i zabawy poświęcili ten czas na nauke


@jaHejter: Gdyby świat byłby tak prosty, że zarobki
Ja nie piszę o Zadnbergu tylko o osobach, którym według lewicy trzeba pomagać kosztem ludzi ambitnych albo mających więcej szczęścia.


@jaHejter: No rozumiem, takie jest twoje zdanie, tyle, że ja nie krytykuje Mazurka, ze to, że jest przeciwko progresji podatkowej tylko poziom jego argumentacji. Generalnie mi samemu ciężko się zgodzić z progresją w wydaniu Razem.