Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 853
#sluzebnoscwolfika o Mirasy ale się działo! Ponad dwie godziny batalii z biegłym i chyba sprawy wracają na dobre dla mnie tory! Sąd odroczył na koniec sprawę na dwa miesiące, żeby jeszcze dodać materiał dowodowy szczegółowo opisujący miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego oraz prawdopodobnie powoła geodeta aby jeszcze raz szczegółowo wyznaczył możliwość przejazdu po dziadkach pierwotnych z uwzględnieniem przepisów ppoż.
Pobierz whitewolfik - #sluzebnoscwolfika o Mirasy ale się działo! Ponad dwie godziny batalii ...
źródło: comment_1580901500EdExowGhkvIB1js4shazsm.jpg
  • 78
@whitewolfik: no to jeszcze 3-4 lata i po sprawie.

Też w takiej sytuacji byłem jak ty, tzn. Nie miałem drogi dojazdowej do działki i się bujałem w sądach latami i sprawa dalej trwa ale

Ale deweloper przyszedł i kupuje moja działkę i sąsiada, a sąsiad ma już dostęp do drogi publicznej. #!$%@? sądy
@whitewolfik: A ja mam trochę inny problem z urzędem miasta. Jest działka prostokątna. Plac.Zgodnie z ustawą o drogach publicznych plac nie włączony do rejestru dróg publicznych jest drogą wewnętrzną. Przy placu stoją wybudowane garaże, z których można za pomocą tej działki dojechać do ulicy. Właścicielem działki jest urząd miejski jako jednostka samorządowa. Urząd miejski próbuje ode mnie pobierać opłaty za prawo przejścia i przejazdu tą działką (prawo drogi). Od innych zresztą
Opcja służebności bo ich działkach w szerokości 6m wcale nie jest taka nieprawdopodobna po dzisiejszej rozprawie. To się zdziwią.


@whitewolfik: 9 miesięcy temu w innej nitce pisałem:

Ja tu serio czegoś nie rozumiem.

Masz przepis, który jasno mówi: "Art. 145§2 KC Przeprowadzenie drogi koniecznej nastąpi z uwzględnieniem potrzeb nieruchomości nie mającej dostępu do drogi publicznej oraz z najmniejszym obciążeniem gruntów, przez które droga ma prowadzić. Jeżeli potrzeba ustanowienia drogi jest następstwem
@whitewolfik: Znajomy mi Pan skonczyl w tamtym roku batalie o sluzebnosc po ... 16 latach :) w sumie zmieniali 4 razy koncepcje i za 5 razem wygrala opcja ,ktora pojawila sie jako pierwsza na pierwszej rozprawie.

Jak sie zakonczy cala sprawa to wolaj i rob tl:dr , chetnie poczytam lamiglowke jak wyglada prawo w Polsce.Mnie czeka cos podobnego w przyszlosci.
@whitewolfik: Nie chce Cie martwic ale wlaśnie jestem w trakcie dwóch sprawy o drogę konieczną.
Niestety obie sprawy to istna patola sądownicza. Np wariant ktory zaproponowalem zostal wyznaczony niezgodnie z moim opisem - biegły wyje#$# droge 5 metrow w głąb działki. Odwowałem sie, żeby naprawił swój błąd. Naprawił ale sąd dodatkowo wysłał mi zawiadomienie żebym doplacił oprócz wcześniejszych 3k dodatkowo 1,5k za jego #!$%@?ą robotę. Oczywiście geodeta jest ustawiony bo w