Wpis z mikrobloga

Jest sprawą do wyjaśnienia:
Graliśmy dzisiaj w #poker z #pracbaza, miałem trójkę 5 i wysoki as, na stole już było z 30 wszedłem all(jeszcze z 50), i w tym momencie przeciwnik powiedział "no to zobaczmy" machając ręką na moje karty i wykładając swoje(KK). Więc wyłożyłem swojego asa i 5, jak zobaczył moje karty to twierdził że on nie powiedział że wychodzi. Wydajcie proszę opinie czy na ten temat bo nie mogę zasnąć...
  • 19
@Gran: Jak nie powiedział że sprawdza ani nie wrzucił czy przesunął żetonów do puli to ma rację. Karty może ci pokazać, to nic nie oznacza. Pytanie czy jego słowa "no to zobaczmy" można uznać za sprawdzenie. Moim zdaniem tak, ale jak napisałem jeśli jasno nie określił swojego ruchu to trudno, ale ma rację. Nie graj z typem, takie zachowanie nie jest akceptowalne.
@Gran na turnieju w kasynie uznane by to było za pas, bo nie przesunął żetonów ani nie powiedział że sprawdza, a przy luznej grze ze znajomymi uznane jest to za #!$%@? bo nie wiadomo o co mu do końca chodziło i równie dobrze jakby miał lepiej mógłby powiedzieć że przecież mówił no to zobaczmy co można rozumieć jako sprawdzenie
@Minieri tydzień temu była identyczna sytuacja, ale kolega przed pokazaniem kart powiedział że jeszcze nie podejmuje decyzji i czeka na moją reakcję, wtedy ewidentnie było wiadomo o co chodzi i czekałem do końca...
@bialawitz a co nie można zrzucić kart i ich pokazać? A słowo zobaczmy można wytłumaczyć żeby też przeciwnik pokazał co miał, słowo zobaczmy a sprawdzam chyba trochę się różnią
@Gran: w niektorych kasynach na swiecie pokazanie kart sprawia, ze reka jest martwa i oznacza, ze osoba pokazujaca karty spasowuje.
W innych mozna dosc dowolnie pokazywac jedna, czy dwie karty.
W jeszcze innych dopuszczalne jest to tylko w przypadku rozgrywki 1 na 1 (headsup)

Wszystko kwestia regulaminu.
Z tego jednak co piszesz, to to zwykla swinia bez honoru. Tak sie zwyczajnie nie robi - no chyba ze to totalny nowicjusz, ktory
Jeśli wejdziecie na strone jakiegos kasyna do zakladki pokera >house rules, to podejrzewam, ze zawsze znajdziecie mniej wiecej taki zapis

Floor People are to consider the best interest of the game and fairness as the top priorities in the decision making process. Unusual circumstances can on occasion dictate that decisions in the interest of fairness take priority over the technical rules. The floorperson’s decision is FINAL.
Powiedzenie do przeciwnika "no to zobaczmy" i pokazanie kart własnych po ostatniej licytacji uznane by było za pas?


@bialawitz: W turnieju tak, bo nie wolno kart pokazywać przeciwnikowi. Ma to na celu zapobieganie współpracy graczy. W cash games zazwyczaj są luźniejsze zasady.

PS. Napisałeś "po ostatniej licytacji", ale nie taka była sytuacja opisywana przez OPa. Po zakończeniu licytacji oczywiście jak najbardziej można pokazać karty.
@Gran ogólnie nie gra się z idiotami. A na przyszłość jak gość jasno nie określi swojej akcji w tym przypadku fold lub call i nie jesteś pewien to po prostu go pytasz w prost co robi.
@Gran: W turniejach pokazywanie kart jest kategorycznie zabrobnione (w tej sytuacji byłby to po prostu open fold), w cashach podejście jest nieco luźniejsze i raczej można pokazywac karty (ale juz w przypadku 1v1, przy większej ilości osób to juz jest #!$%@?, bo teoretycznie ingerujesz też w decyzje innych a nie patrzysz na reakcje tylko jednej osoby), oczywiście zalezy tez od kasyna ale zwykle takie akcje się odwalają. Niepotrzebnie się pospieszyleś i
tak czy siak raczej to nie był call.


@wincm: ja bym to nazwał frajerskim callem. Wiadomo, że chciał sprawdzić, ale technicznie tego nie zrobił, więc po zobaczeniu kart przeciwnika sfrajerzył i udawał fold.