Wpis z mikrobloga

Skończyłem Beyond: Two Souls i ponizszy wpis moze zawierać spilery, więc proszę nie narzekać w komentarzach.

Lubie gry, które są w dużej mierze "filmem". Tak na rpawdęwszystko co siędzieje opowiada lepszą bądź gorszą fabułę. Podobnie jest tutaj. Pewnie gdyby to była jedna z pierwszych gier tego typu to uznałbym ją za świetną, bardzo dobrą. Jednak tak nie jest i dla mnie Beyond jest grą po prostu dobrą. Taka ocena 4- w skali szkolnej lub 6,5 w skali 1-10.

Grałem wg pomysłu twórców, czyli nie chronologicznie. Dla mnie fajna sprawa bo lubię jak coś jest zakręcone jeśli chodzi o linie czasu. Fabularnie całkiem ok, poznajemy bohaterkęw różnym wieku gdzie ma różne wyzwania.
Odkrywamy dar, pracujemy dla CIA, walczymy o przetrwanie no i odkrywamy prawdę o sobie.

Opowiedziana historia była ok, chociaż wydażenia w Navajo był dla mnie wcisniete na siłę, a misja z wyeliminowaniem przywódcy na bliskim wschodzie śmierdziała mi od początku (no i jeszcze dziecko-żołnierz, które było lepsze od dorosłch żołnierzy...), główny wątek trzymał się kupy ale mimo to logika nie była do końca zachowana. Raz Aiden nie mógł wyjść poza pomieszczenie bo "tracił kontakt" z Jodie, a raz można było latać po całej ambasadzie czy podwodnej bazie i nie było żadnego problemu że Aiden jest za daleko.
Nie czułem też niestety że moje wybory mają większe znaczenie dla opowiedzianej historii. No i nie podobało mi się to że jedne rozdział był krókie i mogły trwać mniej niż 10 minut, a jedne był tak rozciągnięte że trwał spokojnie z 30-40minut.

Moje zakończenie było chyba najbardziej pozytywne bo wraz z Jodie przeżyli wszyscy, poza tym objerzałem sobie różne zakończenia na youtubie no i praktycznie morałjest taki sam - świat ma przekichane jeśli wizje bohaterki sąprawdziwe. W jednym tylko wypadku będzie miała towarzyszkę, która niby ma być kluczem do wygranej z infrawymiarem.

Spodizewałem się po tym tytule jednak trochę więcej i pewnie ocena byłaby wyższa gdybym wcześniej nie zagrał w Detroit: Become Human, które uważam za najlepszą grę tego typu. Natomiast patrząc na cenę, a kupiłem Beyond za jakieś 30zł to bawiłem się całkiem ok.

#ps4 #gry #beyond #beyondtwosouls #detroitbecomehuman
Pobierz
źródło: comment_1581197210YfdPAvJGjiPTMMl1aNFuQ5.jpg
  • 4
@SpiderFYM: Heavy Rain niestety ma przekombinowane sterowanie z tym machaniem padem, ale sama historia, chociaż mocno dziurawa, przypadłaby mi bardziej do gustu niż Beyond. W Ellen Page Game od początku śmierdział mi motyw z duchem, który od razu zapowiadał to, że nie będzie w tym za wiele logiki i duch będzie wyskorzystywany jako deus ex machina. Gierka dobra, udało mi się kiedyś wyrwać na olx w pakiecie z heavy rain za
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SpiderFYM: pierwsza gra z tej serii w którą grałem i zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie. Potem przyszedl heavy rain i tu rozczarowanie (shauuuuuuun). A potem wspaniałe Detroit które kocham