Wpis z mikrobloga

Widząc ostatni wpis @mickpl o #bombelek i #madki Przypomniała mi się pewna historia która miała miejsce jakieś prawie dwa lata temu.

Miałem do zaniesienia fakturę, zostawiłem auto z otwartym dachem przed domem kultury w 30tys. mieście. Czynność oddania papierku zajęła mi nie więcej niż 5 minut. Wychodząc zobaczyłem, że w moim aucie siedzi dziecko a obok stoi tatuś z mamusią i radośnie zawodzą. Stary z telefonem, chyba fotę robił.

Trochę się wkurzyłem i tak podchodzę zagaduję :

Czy takim małym dwuosobowym autem to da radę z dzieckiem jeździć, jak z fotelikiem?


W międzyczasie wyciągam kluczyki, otwieram zamek. Na ich twarzach malują się powoli miny zdziwionego Pikatchu. Proszę żeby wyjęli dziecko i już wsiadam ale zauważam, że lód, który bombelek jeszcze przed chwilą dumnie trzymał w dłoni leży rozlany na świeżo konserwowanym fotelu (i tu powiem, że koszt uzupełnienia ubytków, malowania i zabezpieczenia dwóch foteli wyniósł mnie prawie koło tysiąca zł)

W tym momencie w miarę spokojny ton przeistoczył się w bardziej roszczeniowo-#!$%@?*y i mówię

Zaraz, zaraz ale państwa dziecko naświniło mi tutaj...


Dyskusja schodzi na temat dlaczego bez czyjejś zgody ładują dziecko do cudzego auta

A bo wie pan dziecko chciało, przecież nic złego nie zrobi.


Po wysłuchaniu tłumaczenia mówię,

Jak widać zrobiło. I co teraz zrobimy z tym zaciekiem.


Stary i stara patrząc po postawie nie widzą swojego błędu, zupełnie do nich nie dociera co źle zrobili. W sumie chyba nawet nie wiedzą dlaczego było to złe.

Eee panie to tylko skóra, masz pan chusteczki wytrzyj.


Wkurzył mnie jeszcze bardziej, sam cukier szkodzi dość powierzchniom zabezpieczeń skóry w aucie przynajmniej tak powiedział mi facet który zajmował się dopieszczaniem tych siedzeń.

Jak to tylko skóra, jakieś trzy tygodnie temu oddawałem do renowacji. W 20 letnim aucie fotele wyglądają jak nowe. Poproszę 200 złotych w ramach rekompensaty.


Facet czerwony

Z chu*a pan spadłś?


Wyciągam ze schowka fakturę za usługi w warsztacie zajmującym się detailingiem, pokazuje. Gościu dalej mi pier*oli, że to tylko dziecko i żebym przestał dupe zawracać, bo to tylko dziecko. Jacyś ludzie zaczynają stać i się przyglądać. Pytam ostatecznie

Dogadujemy się sami czy policję mam wzywać, kamery które znajdują się na budynku obok nagrały całe zdarzenie.


Ja dzwonię a facet patrzy się to na ludzi obok to na kamery. Przyjechali funkcjonariusze, postraszyli jakimiś paragrafami

Albo się państwo dogadają i szkody zostaną pokryte na miejscu albo Pan Rafał może kierować sprawę o naruszenie dóbr.


Chłop się w końcu zgiął zapłacił kasę i coś tam do mnie z tekstami, żebym się zachłysnął tym xD

Pare dni później wychodzę z pracy do auta i witają mnie dwie przebite opony.

#bekazpodludzi #pokazauto #motoryzacja #patologiazewsi
Pobierz rafau16 - Widząc ostatni wpis @mickpl o #bombelek i #madki Przypomniała mi się pewna ...
źródło: comment_1581509570g4NEz5s5MeebIvuyMOuhTB.jpg
  • 48