Wpis z mikrobloga

Mireczki alfiści,
wiecie coś więcej na temat nowej Alfy Romeo Tonale? W polskich serwisach ogólniki i to jeszcze niespójne. Tyle wiem:
1. Napęd na przód w standardzie (tylko)
2. Silniki hybrydowe + plug in
3. Kilka wersji, tj. Ti, veloce itd.
4. Wyciekł wygląd produkcyjny
5. Wcześniejsze info mówi o marcu tego roku (raczej niemożliwe), inne o przełomie 20/21, inne, że dopiero w 2021.

Ktoś trafił jakąś niedawną informacje? bo ostatnie z listopada 2019.
Chciałbym wymienić alfę na nowszą i nie wiem czy czekać.

#alfaholicy #alfaromeo #motoryzacja #samochody
JCash - Mireczki alfiści,
wiecie coś więcej na temat nowej Alfy Romeo Tonale? W pols...

źródło: comment_1581769319Brf10LJMGa5nYrBHHz4IJU.jpg

Pobierz
  • 14
@JCash: ja wiem tyle że model był przygotowaniu i miał wyjść w tym roku ale ze względów optymalizacji kosztów po aliansie z PSA zmienili platformę na której auto będzie robione więc część rzeczy muszą przeprojektować - bo wiadomo że nie ma to być już tylko 'badge engineering' - więc raczej będzie to przyszły rok -

EDIT: chociaż ze względów marketinkowych fajnie by było jakby wyszedł w tym - by coś nowego
ArpeggiaVibration - @JCash: ja wiem tyle że model był przygotowaniu i miał wyjść w ty...
@JCash: z różnych źródeł np. https://www.hotcars.com/alfa-romeo-tonale-new-platform-after-merger/
W ka|dym razie ta decyzja spowoduje głównie że auto będzie tańsze w producji lżejsze i sztywniejsze. Platforma PSA jest po prostu lepsza i dlatego prawdopodobnie ta decyzja - bo jako że w przygotowaniu było już Tonale na platformie FCA, koszty wdrożenia nie będą mniejsze. Tym bardziej że część rzeczy będą musieli zrobić od nowa.
@JCash: Ja bym czekał na premierę i spodziewałbym się jej raczej w 2021. Imo cena najtańszych się zacznie od około 120k jak w przypadku innych modeli. Oby nie wyszło jak z Alfa Romeo Kamal chociaż to jednak Kamal miał szansę bardziej odmienić pozycję marki niż Tonale
@JCash: ale mnie boli dupa, wszystkie koncerny sypią modelami jak z rękawa a każda alfa powstaje w takich bólach że głowa mała, nie mówiąc już o tym, że co 2 lata FCA już zapowiada zmiany w jeszcze planowanej gamie ( ͡° ͜ʖ ͡°) jak tak dalej pójdzie to za 5 lat zawiną markę i na #!$%@? się zdały te promocje w F1
@rEwx: no mi nawet nie gadaj, blackberry zabrali, jakby tak Alfe tez to by nie było po co żyć, czym jeździć, jak ja nie mialem innych samochodow niz Alfy.
Czekamy, moze to bedzie jakis przelom, ten model