Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#pies #psy #karma #maltanczyk
Jaka karma dla maltańczyka? Teraz jest na karmie dla szczeniaków, ale kończy właśnie 9 miesięcy i większy raczej nie urośnie xD, więc myślę o przejściu na karmę dla dorosłych psów.

W tej chwili daję mu acanę puppy small breed, jest jej wersja adult, ale wolałbym zmienić na coś innego. Skład mają podobny a ta, którą ma teraz chyba średnio mu smakuje :/ Dodatkowo pies ma zacieki pod oczami, być może jakaś alergia, więc chciałbym sprawdzić coś, co nie ma w składzie kurczaka.

Ktoś coś poleca?
  • 25
  • Odpowiedz
@pandas: kanaliki łzowe sprawdź. Karma sucha czy mokra? Jaki przedział cenowy?
Nie znam wielkości granulek wszystkich i nie wiem czy na 100% bezkurczakowe: Alpha Spirit, Belcando Masterfraft, kilka Acan chyba (pacifica, yorshire pork), Platinum Iberico, Eden, Orijen Regionals albo Tundra, Simpsons, Purizon, Brit Fresh, od biedy Optimanova z królikiem, jakieś Farminy ND free albo low grain (np jagnięcina z borówką).
Może @Sniezkaberka będzie pamiętała coś ciekawego co jej polecałam dla mikropsiaków
  • Odpowiedz
@matra: @pandas: my zostaliśmy przy brit care mini grain free ze względu na wielkość granulek, na zmianę podajemy adult lamb i hair&skin
moja po acana small breed zaczęła się strasznie drapać po około miesiącu stosowania
powoli znowu zaczynam się rozglądać za czymś nowym, tyle że u nas jest problem tego rodzaju że chrupki muszą być naprawdę małe
  • Odpowiedz
@matra: Karma sucha, co do przedziału cenowego - małemu wystarcza około 1kg karmy miesięcznie ( ͡° ͜ʖ ͡°), więc tutaj akurat nie ma jakichś szczególnych ograniczeń, poziom cenowy Acana/Orijen jest jak najbardziej w porządku.
Dzięki za propozycje, pewnie coś z tego wybiorę :) Najgorzej jest właśnie z wielkością granulek i opakowań, np z Alpha Spirit na zooplusie są same wielkie worki po 10kg a u mnie to
  • Odpowiedz
@pandas: mojego karmie wszystkim tylko nie kurczakiem, goloneczką wieprzowa pasztecik zapiekany wieprzowy, ogórki, salami... zdrowy jak byk. 10 lat:) czasem randomową mokrą karmę ale zanim sie za to złapie to musi mocno przygłodzic dupe ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@matra: ok, wychodzi na to, że jednak mam jakieś limity cenowe ( ͡° ʖ̯ ͡°) Chyba nie ma aż takiej rożnicy w jakości między tymi, które wymieniłaś a ziwipeak, żeby warto było płacić 2-3 razy więcej :D

@Cmee_: ja raczej staram się unikać karmienia psa tym co sam jem, jeszcze by zjadł coś co mu może zaszkodzić :) Mokrą karmę dostał raz, w sytuacji awaryjnej i
  • Odpowiedz
  • 0
@pandas ¯_(ツ)_/¯
I bardzo dobrze że unikasz, bo 10 lat u psa nie jest żadnym wyznacznikiem zdrowia,
@Cmee_ rozumiem że robisz badania psu co najmniej raz w roku pełen panel, że wiesz że z psem jest wszystko ok?

@black_fort bezzbożowa, ale bynajmniej nie samo mięso i warzywa, a kupa zapychacza, totw to jedna ze słabszych karm biorąc pod uwagę cenę vs realną zawartość mięsa.
  • Odpowiedz
@matra: tak jesteśmy tydzień po, a co normalne jedzenie może nieść ze sobą ryzyko? Dziecko mam chować na nesquikach? Nie kumam jak można karmić tylko suchą
  • Odpowiedz
  • 0
@Cmee_ zależy jaki jest skład tego jedzenia, wystarczy nadmiar soli, fosforu lub przypraw nieodpowiednich dla psa. Z ciekawości zerknęłabym na te badania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@matra: no chyba sobie żartujesz? podaj lepszą karmę w tej cenie/kg?
pokaż mi zapychacze? skład jest tak prosty i klarowny że prościej się nie da. skład mojej którą podaję sierra mountain: Jagnięcina (17%), mączka z jagnięciny (17%), słodkie ziemniaki, ziemniaki, zielony groszek, jaja, kanadyjski olej rzepakowy, pieczona jagnięcina (4%), przecier pomidorowy, minerały, suszony korzeń cykorii, pomidory, borówki amerykańskie, maliny i wyciąg z juki Schidigera
a tu link do karmopedii karmopedia
  • Odpowiedz
@matra: masz PMS czy co? spokojnie, to tylko karma dla psów ;)
proszę podaj mi lepszą karmę ;) w tej cenie?
a co do Twojego wpisu? to uważasz, że każdy powinien psa karmić karmą za +200zł za 10 kg ?? czyli idąc tym tropem każdy powinien jeżdzić bentleyem i mieszkać w domu nad morzem ;)
  • Odpowiedz
  • 0
@black_fort piszę Ci normalną rzetelną odpowiedź bez żadnych wycieczek osobistych, z której wyszło że wybrana przez ciebie karma jednak jest słaba, więc wyskakujesz mi z hehe PMS żeby nie wyszło że baba ma rację, a teraz pytasz o polecenie czegoś? I to niby ja nie jestem spokojna? ( )
Pocałuj mnie w dupę ¯_(ツ)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@matra: to dlaczego usunęłaś swój post powyżej? Xd
A po drugie wiem dlaczego nie polecisz lepszej karmy w tej cenie... Bo takiej nie ma, czyż nie? Ja nie pytalem Ciebie o polecenie lepszej karmy, tylko sama to napisałaś w usuniętym przed chwilą poście, żebym podał cenę tej którą kupuję, to ty podasz lepszą w tej cenie. Po czym usunęłaś post xd ocb?
  • Odpowiedz
  • 0
@black_fort usunęłam niechcący, pytam czy mam napisać jeszcze raz czy zdążyłeś przeczytać, a otrzymuję jakieś durne prześmiewcze teksty o PMS, więc się nie dziw że średnio chce mi się dyskutować i pomóc w doborze.
Takie karmy są, nawet jeśli mają podobną ilość mięsa, nie mają tylu strączków, za to totw ma takie cyrki, że niektóre smaki mają około 20% mięsa zaledwie i to już cyrk za takie pieniądze.
Masz chociażby purizona i
  • Odpowiedz
@matra:
dobry simspons: zooplus.pl 200zł prawie 40zł wiecej - złe porównanie
farmina low grain słyszałem różne opinie.
chodzi mi o to że w tej cenie ok 160zł prawie wszystkie karmy nafaszerowane są zbożem i mają mało mięsa , a totw się na tym tle wyróżnia.
karmię psa już jakiś czas tą karmą i nie widzę minusów. mój brat karmi westa tą karmą kilka lat i też sobie chwali, nigdy żadnych problemów.
black_fort - @matra:
dobry simspons: zooplus.pl 200zł prawie 40zł wiecej - złe porów...

źródło: comment_1582051757htnjdMni4ZLOK2ix7NqRmf.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz