Wpis z mikrobloga

Dzień 138/140
#legodamwa <-- pod tym tagiem umieszczam wszystkie moje zestawy: https://brickset.com/sets/ownedby-ziomal

Wczoraj wspomniałem, że w styczniu warto by było zaopatrzyć się w Modulara. Ale wczoraj pokazany 10185 nie był jedynym nowym nabytkiem w mojej kolekcji :) Dzisiaj będzie model z 2007 roku.

10190:
- był to pierwszy modular, który składał się z 2 osobnych fragmentów/połówek (możliwe było ich rozłączenie). Drugim był 10218 Pet shop z 2011 a trzecim zestaw z 2020 roku 10270 Bookshop,
- to był pierwszy modular, w którym minifigurki miały inny wygląd twarzy, niż standardowy uśmiech,
- jest to jedyny modular, który powstał dzięki Factory - w sumie to klasyfikują ten model jako Modular Building chyba tylko dlatego, że wspomniał o nim Jamie Berard w filmie z okazji 10 lecia MBs. Pierwszy prototyp był czerwony, jednak był zbyt podobny kolorystycznie do Cafe Corner (10182) (a przy okazji już wtedy wiedzieli, że będą robić 10197 Fire Brigade, który też miał zawierać bardzo dużo czerwonych elementów) i zmienili mu ostatecznie kolor na biało/niebiesko/piaskowy,
- podobnie jak 10182 Cafe Corner w środku nie posiada wyposażenia, podłóg itd. Jest strasznym "golasem" pod tym względem. Przy okazji ma najmniej części ze wszystkich modularów - 1248 (każdy inny ma ponad 2000),
- bardzo fajne zastosowanie klocka 4288258 jako kapusty (czy innego podobnego zielska), (przepraszam za nazwę, nie mogę znaleźć tego numerka na brickset) Hose, Flexible 8.5L with Tabbed Ends (Ends same color as Tube) jako balustrady oraz 4161403 jako fragmentu tej konstrukcji przy czarnej sowie.

Creator Expert 10190
Zestaw z roku 2007
1248 elementów
3 minifigurki
Cena katalogowa $89,99

#lego #chwalesie #gimbynieznajo
damw - Dzień 138/140
#legodamwa <-- pod tym tagiem umieszczam wszystkie moje zestawy...

źródło: comment_1582124402rsD8TdgzS4kP2Gk1j6xSD7.jpg

Pobierz
  • 9
@damw: Zgubiłeś oryginalą główkę dziadka w zielonym kubraczku, że masz jakąś dziwną krzywomordkę?
Patrzę w ogóle na pierwsze modulary i jestem w sumie ździwiony, że tak długo figurki posiadały zwykłe oczy kropki i uśmieszek. Chociaż swoją drogą są tak bardzo naturalnie legowe, że bardzo chętnie bym pozamieniał z dzisiejszymi udziwnionymi.
O dziwo kolejne modulary mają minifigi nadal ze standardowym uśmieszkiem ale można to zrozumieć, bo te pierwsze w prezentowanym zestawie wyglądają
@damw: Zgubiłeś oryginalą główkę dziadka w zielonym kubraczku, że masz jakąś dziwną krzywomordkę?


@Anaheim: wydaje mi się, że oryginalna - bo zamawiałem po numerach części. Jak wrócę do mieszkania, to dokładnie sprawdzę jeszcze raz

Edit: choinki to w sumie nie musisz już rozbierać, do świąt już niedaleko, szybko zleci ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Anaheim: zdjęcia były zrobione wszystkie przed 25.01.2020. choinki już dawno nie ma
Dobre jest jednak z główką, na Twoim zdjęciu nie widać praktycznie brody dlatego się pomyliłem


@Anaheim: nie pomyślałem, żeby robić zdjęcie minifigsów dokładnie. Jeśli chcesz, strzelę dokładne foto po powrocie do mieszkania
bo zamawiałem po numerach części


@damw: Zamawiałeś na części na bricklinku? Ile cię to wyszło jeśli można wiedzieć? Pytanie dotyczy też drugiego modulara.