Wpis z mikrobloga

#swiadkowiehistorii #2wojnaswiatowa #historia #aktorzy #filmowanie #film

Prośba do Was,
chciałbym nagrać rekonstrukcje historyczne do wspomnień Pana Jakubowskiego i Pana Małolepszego.

Potrzebuje następujących grup, które mają mundury i mogą zagrać w tych rekonstrukcjach:
- UB-eków, którzy prowadzą przesłuchanie (koniecznie mundury)
- młodych torturowanych chłopaków (około 18-25 lat)
- pluton egzekucyjny z dowodzącym w mundurach SS
- rozstrzeliwanych na rynku (rekonstrukcja pierwszych wspomnień II WŚ)
- tłumu gapiów, którzy przygląda się rozstrzeliwanym (ubrania styl lat 30-40 XX wieku)
- chłopiec 10 letni, którzy przeciska się przez ten tłum
- pobyt w celi i komunikowanie się pomiędzy celami
- AK które będzie grało scenę z otoczenia przez Niemców w gospodarstwie. Potrzebna będzie radiostacja.

Miejsce nagrań:
1) więzienie (czekam na zgodę SW)
2) miasteczko z starym układem ulic, które będzie można łatwo "przerobić" na okres II WŚ (mogę prosić o pomoc w ustaleniu takiego)
3) gospodarstwo rolne z stodołą gdzie harcerze z konspiracji składali przysięgę (mogę prosić o udostępnienie)
4) gospodarstwo rolne w którym można będzie nagrać scenę otoczenia i ewakuacji AK

Budżet w zależności od potrzeb.
Na 100% zwrot kosztów przyjazdu i wyżywienia.
Także małe honorarium.

Inscenizacje nagrywane będą z moich własnych środków. Nie wspiera mnie żadna instytucja. Jest to działalność hobbistyczna, która nie jest nastawiona na zysk. Uważam jednak, że każdemu kto poświęcił czas należy się nawet symboliczne honorarium i zwrot kosztów przyjazdu na plan.
  • 9
@bisu: Trochę odnowiona, ale znajdzie się trochę starszych. Poszukam jeszcze innych. Strzechy są w skansenie lubelskim, miasteczko też.

3) gospodarstwo rolne z stodołą gdzie harcerze z konspiracji składali przysięgę (mogę prosić o udostępnienie)

4) gospodarstwo rolne w którym można będzie nagrać scenę otoczenia i ewakuacji AK

Do pozostałych okoliczne gospodarstwa też.

Wołam #wlodawa #podlasie