Wpis z mikrobloga

AKADEMIA JEDI - A1A #lacunafabularniestarwars #lacunafabularnieczarnolisto

Mapa Galaktyki
Karta Postaci

Szybkie zasady:
- wpisy OOC (z wyjątkiem deklaracji akcji grupowej) są zabronione i będą usuwane -> OOC na Discordzie Graczy lub moim
- głos zabierają tylko gracze, znajdujący się w tej turze na Yavinie 4
- Do akcji grupowej potrzeba siedmiu Jedi przebywających w Akademii (z wyjątkiem członków Rady)

---------------------------------------------------------------------------

Z pespektywy trzeciej osoby doprawdy pociesznie musiały wyglądać niezdarne próby Padawana. Młody chłopak pod czujnym okiem Mistrza Izaelo próbował odbić mieczem świetlnym pocisk z drona ćwiczebnego. Zadanie nie byłoby szczególnie trudne, gdyby nie ogromny hełm, zasłaniający widoczność Padawanowi.

- Skoncentruj się na tym, co niewidoczne - powiedział ciepło Izaelo. - Nie zawsze będziesz mógł zaufać oczom, ale zawsze będziesz mógł zaufać Mocy.

Młody uczeń wziął ogromny zamach, wykonując przy tym dwa kroki do przodu. Ostrze miecza trafiło Izaelo który aż odskoczył z zaskoczenia.

- Au! Musisz być ostrożny! Co by było gdyby to było ostrze z prawdziwym kryształem w środku?

Milczenie i trzęsące się nogi nieco speszyły Izaelo ale zanim zdążył powiedzieć coś uspokajającego, do sali treningowej wszedł Mistrz Kruul.

- Czy to już czas? - zapytał Izaelo
- Tak, dostałem informację od Rady. Chcą sprawdzić kandydatów na Mistrzów jeszcze w tym tygodniu. Chcesz się zająć rozmowami z padawanami?

Izaelo przewrócił oczami, co Kruul skwitował rubasznym wybuchem śmiechu.

- Wiedziałem Mistrzu, że mogę na tobie polegać. Rada ma pomyśleć nad próbami, ale najpierw musimy wybrać kandydatów... no właśnie.
- Nie powiedzieli ilu kandydatów mamy im podesłać?
- A co, chciałbyś im podesłać wszystkich?
- Widzę, że dobry humor cię nie opuszcza Mistrzu Kruul - odparł z uśmiechem Izaelo.

Obaj mistrzowie skinęli głowami na pożegnanie i udali się w swoich kierunkach.

- No dobrze - pomyślał Izaelo - Od czego i od kogo by tu zacząć...

---------------------------------------------------------------------------

Do piątku 21.02 do godziny 20:00 Rada Jedi określi liczbę kandydatów oraz próby, jakie muszą przejść potencjalni Mistrzowie. Do soboty 22.02 do godziny 20:00 Mistrz Izaelo wskaże Radzie kandydatów.
lacuna - AKADEMIA JEDI - A1A #lacunafabularniestarwars #lacunafabularnieczarnolisto
...

źródło: comment_1582234646iVTwcEaCPPrJmX4XFxwUSn.jpg

Pobierz
  • 30
Mistrz Izaelo Archil, główny nauczyciel w Akademii na Yavin IV

- ... podstawowe pytanie, czego Rada może oczekiwać od przyszłych Mistrzów Jedi... - kontynuował myśl Izaelo idąc korytarzami Akademii - Biorąc pod uwagę upodobania Rady z pewnością będzie zależeć im na Mocy. W dzisiejszych czasach pewnie będzie zależeć im również na dobrych dyplomatach...

Rozmyślania przerwał mu widok grupki padawanów, stojących pod jedną z sal treningowych.

- Czemu nie - pomyślał i podszedł
Ornn Yori

Za czasów wojny to... - powiedział niepewnie Ornn - Za czasów wojny z Sithami to pewnie poprzez sprawdzenie umiejętnośći walki. Ale dzisiaj Sithów już nie ma, czasy się zmieniły i szczerze mówiąc to nie wiem Mistrzu. Może jakimś sprawdzeniem inteligencji, rozwiązaniem zagadki. A tak właściwie to dlaczego o to pytasz Mistrzu? Rada szykuje dla nas jakieś wyzwania? Zostaniemy mistrzami? Będziemy mogli w końcu opuścić akademię?
@Yokaii
@Wolffe

Mistrz Izaelo Archil, główny nauczyciel w Akademii na Yavin IV

- Sithowie, odległa pieśń przeszłości o której niewielu już pamięta, zresztą całkiem słusznie... - zaczął Izaelo - Widzę, że czytałeś niejedną księgę. I masz pewnie rację, mistrzem Jedi na pewno nie powinien zostać głupiec. A pytam z ciekawości, jak wyobrażacie sobie próby do których pewnie sami kiedyś podejdziecie...
@Yokaii:
- Ciężkie pytania zadajesz mistrzu. Wszakże posługiwanie się mieczem i mocą są bardzo ważne, ale jeśli wojownik nie ma dobrej orientacji w terenie i obyciu, to staje się jedynie bardzo dobrym szermierzem. Mistrz musi być przywódcą, wojownikiem i dyplomatą jednocześnie. Po tylu latach w akademii wiem, że nie ma idealnego mistrza łączącego te 3 cechy. Jedni są lepsi w walce, drudzy w dyplomacji, inni w byciu wspaniałymi generałami, a jeszcze
@Yokaii @lacuna

Wiadomość od Rady

Beep Bop Beep Bop

Witaj Mistrzu Izaelu,

Rada postanowiła, że w tym tygodniu w wyjątkowej potrzeby próbach na Mistrza Zakonu Jedi weźmie udział 6 śmiałków, których prosimy Ciebie o wskazanie i przygotowanie. Próby będą dotyczyły następujących tematów:

Temat główny: Moc, jej czucie i wykorzystanie w praktyce

Tematy poboczne, lecz równie ważne:
- Umiejętności Perswazji i rzeczy z tym związane
- Test na czułość zmysłów i ogólna Percepcja
@Yokaii

Uaim Mi Au

-Z całym szacunkiem mistrzu ale czy takie próby w ogóle istnieją? To co naprawdę czyni mistrzem a czego nam brak to doświadczenie. A najlepszym testem jest służba u boku mistrza do czasu kiedy rozumie się świat i cel misji jako rycerz ... - zaczerwienił się lekko przypominając sobie z kim rozmawia - eeee, w każdym razie tak to mniej więcej widzę - dokończył speszony.
@kolorowy_jelonek @krasik01 @Uaimmiau

Mistrz Izaelo Archil, główny nauczyciel w Akademii na Yavin IV

- Dobrze mówicie padawani, będą z was jeszcze Jedi - powiedział Izaelo - Dobra, miło się rozmawiało ale muszę już was opuścić. Niech Moc będzie z wami! - rzucił na pożegnanie i poszedł dalej korytarzem.

-------------------

Tego samego dnia, po otrzymaniu wiadomości od Rady, Mistrz Archil zaczepił przechodzącego akurat korytarzem młodego padawana:

- Znajdź Fruthiva, Yanusha Sernikke, Uaim mi
@Yokaii
Yanush Sernikke

Wchodząc do sali zaciągnął głośno się tamtejszym powietrzem było to, bowiem, jego, prawie, ulubione miejsce na Yavin IV, zaraz po stoisku z czokochrupkami w kantynie. Delikatnym ceremonialnym gestem zawinął dłonią w powietrzu i pochylił się w formie ukłonu - niby jako na przywitanie. Stanął później na baczność.

- Mistrzu, ja - rzucił krótko - ja pragnę zostać Strażnikiem.
@szatantomojziomal_

Mistrz Izaelo Archil, główny nauczyciel w Akademii na Yavin IV

- Świetnie Yanushu, w sumie widać po tobie że jesteś stworzony do tej roli i dobrze rokujesz na przyszłość. Niestety, na razie mam wieści tylko dla Jedi kroczących ścieżkami Mocy ale znajdź mnie w przyszłym tygodniu (OOC: następna tura) powinienem wtedy mieć wieści dla wolących miecz świetlny. Przy okazji, jak będziesz wracał, wezwałbyś tutaj Tuniego Lojfera?

@endrjuk
@Yokaii:

Jett-Dari Tyraust

Wezwany, przyszedł do sali. Dzisiaj odczuwał Moc wyjątkowo głośno. Z niemałym trudem usiadł trochę z boku. Przymknął oczy i czekał na to, co mistrz Izaelo mógł od niego chcieć. Na pytanie o wybór drogi strażnika nie odpowiedział, skupiał się głównie na treningu Mocy, co wychodziło mu lepiej niż walka mieczem. Gdyby jednak chciał zostać strażnikiem, też by nie odpowiedział. Wolał zaryzykować swoją karierę niż otwierać usta. Odór przetrawionego

@Miloszun @endrjuk @Uaimmiau @praise_it

Mistrz Izaelo Archil, główny nauczyciel w Akademii na Yavin IV

- Dobra, wreszcie można przejść do rzeczy - zwrócił się do stojących przed nim padawanów - Z pewnością słyszeliście o plotkach odnośnie prób na mistrzów Jedi. I tak, to nie są plotki. Rada planuje przeprowadzić takowe i powierzyła mi zadanie wyselekcjonowania najlepszych kandydatów. I oto stoicie tutaj przede mną. A więc tak, próby będą tyczyły się głównie Mocy
@Jaqbasd- @Stalowa_Figura

Wiadomość od Mistrza Izaela Archila

Witajcie padawani,

Rada Jedi postanowiła przeprowadzić próby na Mistrza Zakonu Jedi i na mnie spadł obowiązek wyznaczenia kandydatów do nich. Wiem, że oboje jesteście biegli w naukach Jedi, więc zdecydowałem się zgłosić Was jako jednych z kandydatów.
Co do samych prób, przede wszystkim będzie oceniana biegłość w Mocy, ale również i Perswazja i temu pokrewne rzeczy, czułość zmysłów i ogólna Percepcja, oraz posługiwanie
@lacuna @Queltas @Lisaros @Stah-Schek

Wiadomość od Mistrza Izaela Archila

Witam szanowną Radę,

Po namyśle, stwierdzam, że na kandydatów na przejście prób najlepiej nadają się:
- Fruthiv ( @Miloszun )
- Uaim mi Au ( @Uaimmiau )
- Jett-Dari Tyraust ( @praise_it )
- Tuni Lojfer ( @endrjuk )
Oraz dwójka padawanów wchodząca w skład osobistej ochrony Kanclerz: Tesilius Akali ( @Jaqbasd- ) i Reina Cho-Chu ( @Stalowa_Figura )

Koniec Wiadomości
Uaim Mi Au

Uaim złapał niezdarnie ćwiczebny miecz wciąż lekko wstrząśnięty wiadomością Mistrza. Plus jego stężenie krwii w alkoholu był wciąż dosyć małe. Wykonał krótkie kata od którego zakręciło mu się w głowie i rzucił okiem po pozostałych, jego wzrok przykuł Jett ( @praise_it ) w podobnym stanie.
-Stawaj Jett, przyda nam się obu wytrzeźwieć a znam akurat na to jeden świetny sposób - uśmiechnął się gdy ten przybrał pytający wyraz twarzy