Wpis z mikrobloga

Witam Szanowne grono.
Za miesiąc mam lot na Sycylię gdzie właśnie wykryto kolejny przypadek chińskiego gówna, a że należę do osób raczej ostrożnych to wolę dmuchać na zimne. Z bookingiem to tam #!$%@?, mam jeszcze 15 dni na anulowanie pobytu, bardziej mnie zastanawia jak tu wyrolować #wizzair by odzyskać coś za bilety. Wydałem na nie 580pln za dwie osoby. Macie jakieś tipy lub cokolwiek możecie mi doradzić, że bym nie był za bardzo w plecy?
#koronawirus
  • 25
@Maceek6: Możesz anulować bilet za 60euro 14 dni przed wylotem. Innej opcji (poza: śmierć w rodzinie nie ma). Ewentualnie jak lotnisko zostanie zamknięte lub Polska wprowadzi zakaz podróżowania do IT.
Reasumując, pomyś sobie, że 500zl to taki jakbyś dostał mandat i zapomnij o tym. Ew, jak masz zaplanowane wolne to wyjedź gdzieś w Polskę, żeby sobie jakoś to "odbić".
Nie jesteś sam - ja mam:
Marzec - Palermo, bilety dla 6
@Maceek6: do momentu informacji o wykryciu wirusa na Sycylii jeszcze miałem jakieś minimalne nadzieje. Ale teraz już sobie odpuszczam definitywnie. Odkładając aspekty zdrowia, i tak powątpiewam, że dałoby się odciąć od świadomości wirusa będą we Włoszech - więc urlop i tak nie byłby wypoczynkiem.
BTW: wybrałeś najpiękniejsze miejsca wschodniej Sycylii! W Katanii tylko wylądować i uciec, wygląda jak dworzec w Budapeszcie w szczycie problemy imigracyjnego połączony z otwartym wybiegem schorniska dla
@miarian: dobrze, że jest internet bo pierwotnie miałem w Katanii 4 noclegi ( ͡° ͜ʖ ͡°) Taormine pamiętam za dzieciaka jak przez mgłę, więc nie mogłem jej odpuścić. Szkoda, że takie choróbska psują ludziom plany, a ryzykować dla kilkuset złotych w kieszeni chyba nie ma co.
@miarian: @Maceek6: amfiteatr, katedra z punktem widokowym, muzeum o lądowaniu aliantów, targ rybny... akurat jest co zobaczyć, ale w zupełności jeden dzień wystarcza na to miasto.
Mnie natomiast urzekła niesamowicie Taormina i te piękne widoki
aa no i jeszcze bardzo fajnie zobaczyć Etnę z bliska
@Maceek6 liczyć, że lot się nie odbędzie z winy wizzair i wtedy walczyć o zwrot. Mam podobną sytuację - Rzym w marcu z ryanair i liczę, że się wywrócą na cyce z lotami do włoch. Wtedy można całkiem łatwo wywalczyć swoje.
@miarian: był taki temat (mogłem coś przekręcić): Anulowanie biletu z powodu śmierci lub choroby.
Wiele osób opisywało swoje przypadki i zdecydowana większość kończyła się zwrotem na konto lub punktami na loty Wizzair - co też mnie zadowoli. Koleżanka miała wczoraj lot do Bolonii, a że była podziębiona i trochę się bała wyjazdu to udała się do lekarza i przesłała kwit Wizzairowi. Zaproponowali jej 80% na konto PLN lub kwotę za bilety