Wpis z mikrobloga

Mój wujek stryjeczny ze strony babci jest lekarzem wirusologiem w Wuhan i w tajemnicy powiedział mi, ze #koronawirus potrafi przenosić się nie tylko z człowieka na człowieka, ale również za pośrednictwem światłowodów i wi-fi, ponieważ to w połowie wirus komputerowy. Dlatego panikarze, którzy chowają się po piwnicach z zapasami żywności, niech lepiej nie zapomną przy okazji odciąć sobie dostępu do internetu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A tak na poważnie to zawsze jestem zaskoczony jak łatwo i szybko ludzie ulegają panice. Będzie epidemia, będzie wojna, będzie asteroida, wrocławski tramwaj jebnie. Nie mówię, że należy bagatelizować zagrożenie, ale niektórzy na tym portalu uderzają powoli w apokaliptyczne tony i mam wrażenie, że nie wszyscy są trollami, że część jednak widzi samych siebie stojących na zgliszczach znanego świata. Mało konkretów i porad, zdecydowanie za dużo siania strachu i fake newsów "z pierwszej ręki". Chyba, że to wszystko kampania marketingowa sprzedawców masek, w takim wypadku szanuję za rozmach i skuteczność ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#2019ncov
  • 4
@c_loud tak samo myślę i spadam z tego tagu na kilka dni


Moja prognoza jest taka, żadnej apokalipsy nie będzie, skończy się na tym że za kilka miesięcy każdy będzie traktować to jako normalnego wirusa tak jak grype, obowiązkowe szczepienia (teorie wykopków na temat BigPharmy ( ͡° ͜ʖ ͡°)), po czym wirus umrze śmiercią naturalną tak jak jego poprzednicy.

Ehh ciekawe co nam przyniesie marzec? xD dalej czekam