Wpis z mikrobloga

@geuze: jeśli coś zamawiają to nie taka jest czasem idea kawiarni od początku ich powstania żeby spędzić tam dużo czasu, rozmawiać, pisać, pracować, dyskutować? Nie po to się przepłaca 10 razy za kawę i ciasto żeby zostać wyrzuconym XD To już można iść do cukierni i sobie kupić i zabrać jak tak ma to wyglądać
  • Odpowiedz
jeśli coś zamawiają to nie taka jest czasem idea kawiarni od początku ich powstania żeby spędzić tam dużo czasu, rozmawiać, pisać, pracować, dyskutować?


@MPXD: nie, kawiarnia to nie biuro, gdzie zamawiasz dwie herbaty przez 6 czy 8 godzin, szczególnie w godzinach szczytu, bo nie chcesz pracować w domu i oszczędasz na przestrzeni coworkingowej.

Nie po to się przepłaca 10 razy za kawę i ciasto żeby zostać wyrzuconym XD


@MPXD: no
  • Odpowiedz
@MPXD: Ale kawiarnia to nie biuro. Mnie też wkurza jak ktoś idzie np. do McDonalda, zamawia jedną kawę i siedzi kilka godzin bo ma darmowe wi-fi. Domorosły biznesmen którego nie stać na wynajęcie miejsca w przestrzeni coworkingowej. Tak samo w kawiarniach - dwie stare baby zamówią po kawie i plotkują kilka godzin. Jak ktoś siedzi godzinę to spoko, ale jeśli spędza pół dnia przy jednej kawie to już trochę irytujące -
  • Odpowiedz
@onuceSzatana: Akurat bardzo cenię to, że nie muszę do pracy odwalać się jak woźny w dzień nauczyciela. Zresztą zauważyłem, że z "garniturowcami" nie ma zazwyczaj o czym rozmawiać, bo im bardziej "odwalony", tym mniej w głowie. INB4, pracowałem również fizycznie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@Chodtok praca to zwykle wykonywanie zadań, które przynoszą zysk. zysk pojawia się wtedy, gdy ktoś chce zapłacić za zaspokojenie swoich potrzeb. Zwykle więc, gdy ludzie pracują, oznacza to, że czyjeś potrzeby są zaspokajane. To jest spoko
  • Odpowiedz
Czyje potrzeby zaspokajają np spekulanci highfrequencytraderzy marketingowcy osoby zajmujące się wyliczaniem jak zoptymalizować zyski korpo albo jak zmusić ludzi do kliknięcia w reklamy

@K_R_S:
  • Odpowiedz
  • 0
@Chodtok ludzi, którzy dokonają potem od nich zakupu / wymiany handlowej, tj. czynności zamiany czegoś mniej potrzebnego na coś bardziej potrzebnego
  • Odpowiedz
Nie rozumiem
Co zwykły człowiek kupi np od HFT-era i jaką jego potrzebę to zaspokoi
Jakie potrzeby przeciętnej polskiej babci zaspokaja osoba wciskająca jej garnki za 2137cbl
Czy ta babcia naprawdę ich potrzebuje i nie mogłaby przy użyciu tych pieniędzy zaspokoić innych swoich potrzeb morze nawet pilniejszych

@K_R_S:
  • Odpowiedz
  • 0
@Chodtok nie ma przedsiębiorstwa, które finalnie nie zaspokajania potrzeb ludzi. nawet jesli nie bezpośrednio, to dokonuje wymiany z jedną firmą, która potem z drugą, która potem dostarcza coś, czego potrzebował.

Nie ma zysku bez potrzebującego,
  • Odpowiedz
  • 0
@Chodtok to z garnkami to akurat powód dla którego dodałem 'zwykle'.

oszustwa są przykrym elementem natury ludziej. są na szczęście rzadkością względem reszty interakcji, jakie dzieją się w gospodarce
  • Odpowiedz