Wpis z mikrobloga

Mirki z #fotowoltaika ,
chciałbym przymierzyć się do instalacji na swoim dachu - szukam jakiejś poleconej ekipy. Miejsce instalacji Poznań Szczepankowo. Dom z dachem dwuspadowym, zorientowany na południe (odchylenie 9° w kierunku zachodu, pochylenie 40°), 3 okna dachowe, 2 kominy, powierzchnia dachu jakieś 80-90m2. Zużycie energii: w 2018 5000kWh, w 2019 5500kWh.
Pojawił się u mnie "przy bramie" ostatnio pan z firmy http://intisolar.pl/. Wstępnie przedstawił ofertę na 20 paneli [(5500+20%)=6,2kWp a moc instalacji została określona na 6510kWh] Risen RSM60-6-295M-315M/5BB. Na panele 25 lat gwarancji na wydajność >80%, 12 lat na sprzęt. Falownik będzie ostatecznie wybierany przy podpisywaniu umowy w zależności od tego co będą mieli na stanie. Proponują Sofarsolar albo Zeversolar na te 6kW z gwarancją na 10 lat. Mocowanie Corab. W inwerterze wbudowany moduł do podłączenia do WiFi i monitorowania gdzieś (?) na stronie i komórce. Wycena na całość (niestety nie mam rozbicia na poszczególne elementy) to 35kPLN brutto. Płatność 60% przy podpisaniu umowy, potem była propozycja 40% przed montażem, ale po ustaleniach 20% przed montażem, 20% po montażu. Termin realizacji 40 dni od wpłaty tych 60%.
Analizując wpisy w tagu wydaje mi się to zdziebko dużo.
Co do korzystania z paneli z tier 1 klasyfikacji Bloomberga czytałem. Nawet nasz rodzimy Bruk Bet Solar tam się znajduje. O instalacji w odpowiedniej odległości od krawędzi dachu czytałem. Natomiast szwagier jak rozpoznawał temat, to jedna firm zaoferowała zamiast jednego falownika 4 mikroinwertery - na każdy zestaw paneli (15 paneli podzielone 3x4 i 1x3) osobny ze względu na zacienienie poszczególnych paneli - że jak jeden dostanie cienia, to cała instalacja pracuje wtedy mniej wydajnie - czy tak rzeczywiście jest? Zakładam, że ze względu na prosty dach nie mam potrzeb instalowania u siebie optymalizatorów i tym podobnych.
  • 6
  • Odpowiedz
@maciejc: http://solline.pl obczaj to, firma ze Śremu, u mnie na Fronusie Symo 7.0-3-m z Wifi rzecz jasna + 7,77kW panele 31tys. brutto całość.
Od końca listopada produkuje(28.11.19 Enea wymieniła licznik na dwukierunkowy). Płatność u mnie była po dostawie sprzętu, żadnych zaliczek.
  • Odpowiedz
@maciejc: I skąd pomysł że bruk bet jest na liście firm które produkują GW rocznie ? ;)
Gigawat to 3mln paneli rocznie. Panel co 10 sekund pracując przez 24/7 . Bruk bet chyba ma dosyć daleko do takiego rozmiaru.
  • Odpowiedz