Wpis z mikrobloga

#rock #punk #punkrock #polskamuzyka
#cultowe (64/1000)

Dezerter - Nie ma Ciszy w Bloku z płyty Deuter (1995)
(a oryginalnie oczywiście autorstwa kapeli Deuter z płyty 1987 (1988), choć sam numer jest jeszcze kilka lat starszy, można go wynaleźć na bootlegach z 1983-1984)

Punkowy hicior, a do tego z do bólu prawdziwym tekstem :)
Przy takich okazjach mam często mindfuck z chronologią. Wydawać by się mogło że jedna kultowa kapela po latach zrobiła tribute album drugiej, tylko że pomiędzy nimi jest raptem kilka lat różnicy. A numer który zapostowałem w chwili jego powtórnego nagrywania miał nie więcej niż 12 lat :)

-------
#cultowe - tag do śledzenia lub czarnolistowania przez tych którzy followują moją osobę z innych powodów niż muzyka.
Przez tysiąc dni postuję rzeczy których słuchałem przez ostatnie 20 lat (jeden numer dziennie, od 01/01/2020 do 26/09/2022). Szerokopojęty rock, metal, punk i pochodne. Niektóre były hiciorami, innych wolałem sobie nigdy nie przypomnieć. Kolejność wstępnej listy zrandomizowałem i nie jest mi znana. Odkrywam dzień po dniu.
cultofluna - #rock #punk #punkrock #polskamuzyka
#cultowe (64/1000)

Dezerter - Ni...
  • 1
@cult_of_luna: Mam gdzieś dwie oryginalne kasety Dezertera, które kupiłem daaawno temu w liceum. Jedna to właśnie "Deuter", jest tam parę dobrych kawałków, a druga to "Mam kły mam pazury", też ciekawa. Kiedyś je trochę katowałem, po latach gust muzyczny się zmienił na bardziej wszechstronny, ale zdarzało mi się wrócić do tych kawałków. Z tym że całej płyty naraz nie dam rady teraz przesłuchać, za bardzo męczy.